black-nails-manicure

Dekorativní kosmetika nehty velmi zatěžuje. Ztracenou krásu jim navrátí regenerační péče

Pokud chcete nehtům dopřát regeneraci, je potřeba to udělat systematicky. Péče o nehty je rozdělena do několika fází. Pokud je máte lámavé, roztřepené nebo slabé, doplňte svůj jídelníček především o hořčík, zinek nebo železo. Je nutné navštívit kosmetický salon, kde vám dají nehty do pořádku a poradí, jak se o ně starat.

I když bylo kvůli pandemii zavřeno, ženy se nehtů nevzdaly

Gelové, akrylové nebo jinak vytvořené nehty jsou ozdobou žen i v době, kdy jsou salony zavřené. Pokud se rozhodnete, že si nehty budete zase lakovat sama, je velmi těžké zbavit se odolného laku i vrstev, kterých může být několik. V mnoha případech se jedná o proces, který nehty nenávratně poškodí.

Nehty zůstanou tenké, bez lesku, projeví se třepení a také si je budete lámat při každé domácí činnosti. Mnoho žen si stěžuje na slabé nehty. Může to být důsledkem kosmetiky, která nehty zatěžuje různými gely a laky. Problém ale může být také ve vaší stravě. Pokud tělu nedodáváte potřebné vitaminy a minerály, nehty budou slabší a budou se lámat. Můžete využít například japonskou manikúru, kdy budete potřebovat pastu, prášek, leštičku na nehty a také stěrku.

Zdroj obrázku: Freepik

Poprvé se raději svěřte do rukou odborníků

Ošetření jako takové trvá asi půl hodiny. Efekt nebude okamžitý, budete si na něj muset několik týdnů počkat a následně celou proceduru opakovat. Po měsíci byste měli vidět jasné zlepšení stavu nehtů. Budou růst, ale po jediné návštěvě uvidíte pouze jejich hladký povrch. Pokud nehty jsou poškozené příliš, bude stačit, když nehty po japonské manikúře přelakujete průhledným lakem na nehty.

Následně si odpusťte zkrášlování v podobě barevných laků na nehty. Budou potřebovat dýchat, aby se uzdravily rychleji. Jestli chcete, aby byly pevné jako dřív, nepoužívejte žádné chemické přípravky. Místo hydratačních krémů použijte olivový olej, vitamin E nebo krémy, které se dobře vstřebávají a nejsou těžké.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/healthy-nails