Food Combining Rules 1 1024x1024

Dělená strava nezatěžuje trávení a napomáhá rychleji se přiblížit vysněné postavě

Chcete se zbavit problémů s trávením, a přitom jíst všechno, co máte rádi? To samozřejmě můžete, je potřeba ale jídlo poskládat tak, aby suroviny seděly k sobě a netrápily naše trávicí ústrojí. Maso se hodí jíst jen se zeleninou, sendviče by neměly obsahovat šunku a do bramborové kaše nepatří mléko. To jsou jen základní zásady dělené stravy.

Tuto stravu dodržují hlavně sportovci a fitness instruktoři

Dělená strava je velmi oblíbenou „dietou“ mezi sportovci napříč celým světem. Je oblíbená také u fitness trenérů a jejich klientů, kteří díky tomu získali svá vysněná těla. Samozřejmě s pravidelným cvičením. Jestli se chcete vydat stejnou cestou, je nutné vědět, jaké potraviny můžete mezi sebou kombinovat. Některé z nich nemůžete jíst současně, pokud nechcete mít zdravotní problémy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Mohou se ve vašem těle uložit jako tuk nebo budou obtížněji stravitelné, což se na postavě může také projevit. Jiné potraviny jsou zase skvěle kombinovatelné, protože obsahují živiny, které se dobře vstřebávají. Tuto stravu vytvořil již ve 20. letech lékař William Howard Hay. Byla několikrát vylepšena a výzkumy ukázaly, jaké potraviny se mezi sebou mohou kombinovat a jaké nikoli.

Potraviny jsou rozdělené do tří skupiny podle Haye

První skupinou jsou bílkoviny, kam patří maso, mléko, vejce, jogurty nebo ryby. Další jsou neutrální a tato skupina obsahuje zeleninu, ovoce, semena nebo oleje. Poslední jsou sacharidy, které najdete v chlebu, bramborách nebo těstovinách. Nemůžete kombinovat potraviny z první a třetí skupiny. Maso se tedy nejí s těstovinami nebo bramborami, ale můžete si ho dát se zeleninou. Chléb si často dáváme s uzeninou, vejcem nebo sýrem, ale raději ho vynechte a dejte si zeleninu.

Zdroj obrázku: Freepik

Do nedávna platilo, že bílkoviny můžete kombinovat s tuky. Dnes už jsou pochybnosti o tom, zda to tak opravdu je. A proč tato dělená strava funguje? Nezatěžuje trávicí systém, můžete se najíst do sytosti, aniž byste se obávali nějakých problémů se žaludkem nebo plynatostí. Ti, kteří tuto dietu vyzkoušeli, se cítí mnohem lépe a mají méně problémů se srdcem. Úbytek několika kilogramů už je jen bonus navíc.

Zdroj: https://www.verywellfit.com/combination-diet-for-weight-loss-4156226