6501

Denní procházky: Klíč k lepší kondici a náladě

V dnešní hektické době je opravdu prospěšné věnovat alespoň hodinu denně procházce v přírodě. Pravidelné každodenní procházky mohou významně pomoci v prevenci srdečních nemocí či obezity, které nám mohou zkracovat život. Výzkumy ukazují, že taková aktivita pozitivně ovlivňuje většinu orgánů v těle, což vede ke zlepšení fyzické kondice.

Chůze prospívá našemu zdraví

V dnešní automobilové době je považováno za luxus ujít za den několik kilometrů. Ať nám v procházce brání čas, práce, nebo jiné překážky, je dobré najít si motivaci, díky které se na procházku vydáme. Procházkou uděláme něco pro své tělo i duševní zdraví. Je dokázáno, že pobyt v přírodě v nás vyvolává pocit radosti, klidu a uvolnění. Domů se pak vrátíme nabití energií a dobrou náladou.

133506
Zdroj obrázku: Freepik

Spalování tuků při procházce

Při chůzi spalujeme tuky, a proto je tato aktivita nejvíce vhodná pro lidi s nadváhou a obezitou. Přirozeně a bezpečně těmto lidem pomáhá snižovat tělesnou hmotnost bez velké zátěže kloubů a srdce, na rozdíl od náročného tréninku v posilovně nebo běhu. Aby byla chůze účinná, měla by být svižná. Skvělým řešením, jak zapojit co největší množství svalů, je chůze s holemi pro nordic walking. Jakmile začneme spalovat tuky, automaticky se začne tvořit více svalové tkáně.

Procházka v přírodě jako balzám na duši

Procházky v přírodě mají blahodárný účinek na naši duševní pohodu i na fyzické zdraví. Dochází k okysličení všech buněk v těle. Pokud máme buňky a orgány dobře okysličené, zlepšuje se jejich funkce. Doporučuje se chodit na procházku každý den a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Stačí si každý den vymezit hodinu. Během procházky posílíte svaly a klouby, okysličí se vám celé tělo, sníží se riziko onemocnění srdce, zbystří se mozek a zlepší se metabolismus.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/fitness/in-depth/walking/art-20046261