Young Woman Feeling Surprised While Watching Movie Eating Popcorn Late Night Home

Deset hororových filmů, které byste neměli sledovat sami v noci

Hororové filmy mají jedinečnou schopnost nás strašit, vzrušovat a připoutat k obrazovce. Pro mnohé je částí kouzla sledovat je v naprostém tichu temné noci. Pokud však nejste fanoušky nespavých nocí a zvuků domu, které začnete vnímat mnohem intenzivněji, zde je deset filmů, u kterých vám doporučujeme mít společníka nebo je sledovat ve dne.

1. „Osvícení“ (The Shining) – 1980 Režie: Stanley Kubrick. Klasický horor založený na knize Stephena Kinga, kde rodina hlídá izolovaný hotel během zimy. Atmosféra filmu a Jack Nicholson v hlavní roli zaručují nezapomenutelné zážitky.

2. „Kruh“ (Ringu) – 1998 Režie: Hideo Nakata. Japonský horor o videokazetě, po jejímž zhlédnutí zemřete za sedm dní, nastolil nový trend v hororovém žánru.

3. „Saw“ – 2004 Režie: James Wan. Film o sérii brutálních pastí, kde oběti musejí čelit morálním dilematům za cenu vlastního života.

4. „Vymítač ďábla“ (The Exorcist) – 1973 Režie: William Friedkin. Klasický příběh o mladé dívce posedlé démonem a dvou kněžích, kteří se snaží ji zachránit.

5. „Insidious“ – 2010 Režie: James Wan. Rodina se stěhuje do nového domu a brzy zjistí, že jejich syn je v kómatu a jeho tělo využívají zlí duchové.

couple-eating-popcorn-watch-horror-movie-sofa
Zdroj obrázku: Freepik

6. „Paranormal Activity“ – 2007 Režie: Oren Peli. Tento nízkorozpočtový film natočený stylem found footage zachycuje nadpřirozené události v domácnosti mladého páru.

7. „The Babadook“ – 2014 Režie: Jennifer Kent. Po přečtení zlověstné knihy matka a syn čelí temné přítomnosti v jejich domě.

8. „Conjuring“ (V zajetí démonů) – 2013 Režie: James Wan. Příběh vycházející ze skutečných událostí sleduje pátrání manželů Warrenových po nadpřirozených jevech v rodinném domě.

9. „It Follows“ – 2014 Režie: David Robert Mitchell. Po zdánlivě nevinné sexuální aféře mladá žena zjistí, že je pronásledována něčím nahánějícím hrůzu.

10. „Hereditary“ (Děsivé dědictví) – 2018 Režie: Ari Aster. Po smrti ženy začne rodina prožívat řadu děsivých událostí a odhaluje temné tajemství svého původu.

Ať už jste milovníky hororů, nebo jen občasnými diváky, tyto filmy vám zaručeně poskytnou několik výbušných adrenalinových výbojů. Pokud se ale rozhodnete sledovat je sami v noci, nezlobte se na nás, když budete mít problémy usnout.

Zdroj: https://www.gamesradar.com/best-horror-movies/