Detox organismu pomocí smoothie drinků stoupá v oblíbenosti, má ale několik podmínek

Detox organismu je čím dál populárnější. V současné době jej provádí drtivá většina obyvatel. Jednou z nejpopulárnějších možností je držet po určitou dobu pouze smoothie stravu, kterou se v tomto článku budeme zabývat. Cílem detoxu je poskytnout tělu takové podmínky, aby se mohlo zbavit nebezpečných toxinů, které se v těle během určitého času nahromadily. Možná vás napadá otázka, zda je zdravé a bezpečné stravovat se po určitou dobu pouze různými druhy domácích smoothie. Právě touto otázkou se budeme zabývat až do konce našeho článku.

Zdroj obrázku: Freepik

Úspěšný detox

Aby byl detox úspěšný a zdraví neškodný, musíte dodržovat několik zásad. Zhruba týden před samotným detoxem byste měli začít tělo zvykat na změnu, která přijde. Zásobujte ho velkým množstvím ovoce a zeleniny, pomalu vysazujte maso, jiné přílohy, pečivo a živočišné produkty. Při samotném detoxu se konzumují různé variace ovocných a zeleninových smoothie. Pak je potřeba do jídelníčku opět pomalu začít přidávat všechny ostatní produkty, které byly před začátkem detoxu vyřazeny. Jedině tak může být detox zdravotně bezpečný.

Zdroj obrázku: Freepik

Detox neprovádějte dlouhodobě

Takovýto detox v krátkém časovém úseku bude mít mnoho pozitivních vlivů na vaše tělo i zdraví. Vyžaduje to mnoho odhodlání a vy tak můžete získat motivaci k tomu, postupně upravovat vaše stravovací návyky na zdravější. Myslete ale na to, že byte se takto neměli stravovat dlouhodobě. To by mohlo mít vážnější dopady na celý metabolismus a oslabení těla z nedostatku látek, které se z ovoce a zeleniny nedají získat. Během detoxu byste měli své tělo pozorně pozorovat a vrátit se včas k normální stravě – dříve než vám detox způsobí zdravotní obtíže. Tento druh detoxu se obecně nedoporučuje těhotným ženám a lidem, kteří dlouhodobě užívají léky kvůli svým zdravotním problémům. Nezvyklý způsob příjmu potravy by mohl zhoršit neduhy, se kterými se léčí.

Zdroj: https://loseweightbyeating.com/detox-smoothie-recipes-weight-loss-cleanse/