detox

Detoxikace je velmi prospěšná, a přitom tak snadná. Stačí zaměřit se na několik potravin

Zejména v jarních a letních měsících je vhodné se zaměřit na různé detoxikace těla. Díky tomu vaše zdraví posílíte a tělo obohatíte o mnoho dalších živin, navíc vyženete veškeré toxiny a škodlivé látky, které vám na zdraví ubírají. Vyzkoušejte ty nejvhodnější recepty na detoxikaci.

Detoxikace je zdravá v každém věku, nemůže vám nikterak uškodit, navíc své tělo posílíte a dodáte mu veškeré živiny pro další období. Je vhodné si připravit jednu z detoxikací alespoň dvakrát ročně, na jaře a na podzim. Nikdy však není pozdě na takovou očistu. Záleží jen na vás, kdy jste na ni připraveni.

Zdroj obrázku: Freepik

Zelenina je skvělý antioxidant

Pokud si chcete připravit účinný detoxikační přípravek, zaměřte se na zeleninu. Zeleninové koktejly pomohou zrychlit váš metabolismus a odstranit veškeré toxiny z těla. Zařaďte do zeleninového smoothie také kapustu, špenát a červenou řepu. Zeleninu můžete smíchat s ovocem, koktejl bude o to chutnější. Abyste dodali vašemu tělu dostatek všech živin, můžete do smoothie přidat také řasu v prášku. Řasy totiž obsahují mnoho vitamínů, vlákniny i bílkovin.

Zařaďte do jídelníčku švestky

Švestky čerstvé i sušené jsou velmi zdravé, ale také chutné. Do sklenice vložte deset sušených švestek a zalijte horkou vodou. Počkejte, než směs vychladne, poté promíchejte a vypijte. Zbavíte se všech škodlivých látek i zbytků ve střevech.

Zdroj obrázku: Freepik

Objevte sílu zeleného čaje

Zelený čaj je blahodárný nápoj, který prospívá celkovému zdraví lidského těla. Pozitivní vliv na tělo má tehdy, když zelený čaj zařadíte do denní rutiny alespoň 14 dní v kuse. Posílíte tak imunitu, a dokonce i zubní sklovinu. Vyměňte šálek kávy každý den za zelený čaj, urychlíte tak odstraňování toxinů i dalších škodlivých látek. Vaše psychické zdraví se také zlepší, posílíte mimo jiné i funkci jater a zrychlíte metabolismus.

Zdroj: https://www.sciencedirect.com/topics/medicine-and-dentistry/detoxication