Detox

Detoxikace pomůže tělu odbourat škodlivé látky, vyberte si tu nejlepší pro vás

Jaro a detoxikace organismu k sobě patří. Najděte si trochu času jen sami pro sebe, vaše tělo vám poděkuje. V moderním světě není možné chránit se před škodlivinami v podobě konzervačních látek nebo pesticidů. Když se nahromadí, tělo je nedokáže správně odbourat. Proto se doporučuje pomoci mu lehkým detoxem. Vždy byste se ale měli nejdřív poradit s lékařem.

Obilná očistná kúra

Detoxikovat se můžete obilnou stravou. Sklenici pšeničných zrn důkladně propláchněte, zalijte třemi sklenicemi vody a zakryté vařte asi dvě hodiny. Jezte čtyřikrát až pětkrát denně s klíčky a petrželí. Pšenici můžete nahradit i pohankou, ječmenem, divokou rýží nebo jinou obilovinou. Pijte hodně neperlivé vody a bylinných čajů. Tento detox držte nejdéle 12 dní.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron je dalším skvělým prostředkem k detoxikaci. 1. a 10. den vypijte vodu s vymačkanou šťávou z jednoho citronu, 2. a 9. den ze dvou citronů, 3. a 8. ze tří citronů a tak dále. Jezte jen snadno stravitelná jídla. Pijte bylinkové čaje a minerální vodu. Stejně tak můžete pít i švestkovou šťávu. Večer zalijte deset švestek vroucí vodou, nechte přes noc odstát a ráno na lačný žaludek vypijte. Opakujte ještě večer před spaním.

Kefírová dieta

Třídenní kefírová dieta vás zbaví toxinů ze střev. První den vypijte 2 litry kefíru v šesti porcích. Během dne si dejte toasty z krajíce tmavého chleba. Druhý den pijte hlavně ovocné šťávy, jezte čerstvou zeleninu a plátek toastového chleba. Třetí den si můžete udělat zeleninovou polévku s krutony z tmavého chleba, kterou budete jíst pětkrát denně. Během kúry nepijte kávu ani alkohol.

Zdroj obrázku: Freepik

Dobré výsledky přináší i jednodenní jablečná očistná kúra. Spočívá v tom, že budete jeden den konzumovat pouze jablka v jakémkoliv množství a pít hodně vody a bylinných nálevů. Neopakujte častěji než jednou měsíčně. Pokud ze zdravotních nebo jiných důvodů nemůžete držet dietu, zkuste alespoň pravidelně pít kopřivový čaj. Pomůže vám zbavit se odpadních produktů.

Zdroj: https://www.vitaeinternational.com/all-about-how-to-detoxify-the-body/