Girl Black Sports Top Holds Jar Vegetable Smoothies Her Hands

Detoxikace pročistí organismus a vlije novou energii do žil. Ovocné šťávy jsou ideálním prostředkem

Pojem detoxikace je skloňován ve všech pádech zejména v jarních měsících. Ovšem očistit své tělo od škodlivých látek můžete prakticky kdykoliv během roku. Vhodná je taktéž v letním období. A na co se zaměřit? Primárně na konzumaci zeleniny, ovoce a také osvěžujících a léčivých smoothie!

O čem vlastně detoxikace je?

Detoxikace neboli očista organismu je prospěšná pro celé tělo. Zejména pak díky ní zlepšíte své trávení a také vyprazdňování. Díky tomuto procesu se zbavíte toxinů, které se v těle za léta nahromadily prostřednictvím vlivů vnějších i vnitřních. Na zdraví totiž působí jak životní prostředí, tak i skladba jídelníčku. Vysaďte tedy například na jeden den živočišné tuky, složené sacharidy a pusťte se do osvěžujícího detoxu pomocí konzumace zeleninových a ovocných šťáv.

Jaké suroviny byste měli během detoxikace konzumovat?

Mezi ideální suroviny na detox můžeme zařadit: čerstvou petržel (obsahuje velké množství vitamínu C), lněná semínka (jsou bohatá na vlákninu i vitamín B) a otruby, které jsou zdrojem vlákniny, sacharidů, bílkovin i tuků. Výtečné pro detox jsou pak borůvky a také ananas.

Zdroj obrázku: Freepik

Ovocné šťávy pro zdraví

Nyní si ještě řekněme, jaké konkrétní druhy ovocných šťáv jsou vhodné při zdravotních potížích:

  • Šťáva z granátového jablka: Má dobré účinky na krevní tlak, který dokáže snížit. Také chrání cévy před ucpáním a zúžením. Doporučená dávka je 50 ml až 3× denně.
  • Šťáva z arónie: Je vhodná zejména pro lidi, kteří se léčí s hypertenzí, aterosklerózou a cukrovkou. Doporučené denní množství je 1 šálek 1× denně.
  • Brusinková šťáva: Obsahuje velké množství vitamínu C. Ideální je její popíjení při zánětech močového ústrojí. Doporučené denní množství je 1/2 sklenice šťávy zředěné v litru čisté vody 1× denně.
  • Melounová šťáva: Při detoxikaci je ideální. Popíjet ji můžete i během své diety. Doplníte tekutiny a po melounu jako takovém rozhodně nepřiberete. Do pitného režimu by měli melounovou šťávu zařadit lidé léčící se s dnou, artritidou anebo s urologickými problémy.
Zdroj: https://www.sciencedirect.com/topics/biochemistry-genetics-and-molecular-biology/detoxification