Detox

Detoxikace pročistí tělo od škodlivých látek a nastartuje organismus. Stačí upravit jídelníček

Detoxikace těla se provádí hlavně na jaře, protože po zimních měsících máme potřebu tělo dostat do formy na letní sezonu. Je to tak nejlepší čas pro detoxikaci, abyste nastartovali metabolismus a vaše tělo lépe trávilo jídlo, které sníte. Nemusíte ale zavádět drastické diety, po kterých nakonec stejně přiberete. Stačí si osvojit správné návyky, které můžete dodržovat po celý rok.

Ke snídani zeleninový koktejl, k pití si dejte kmínový odvar nebo fenykl

Ke snídani se hodí zdravé zeleninové koktejly, vyrobené například ze špenátu, červené řepy nebo papriky. Tělo musíte zbavit toxinů a také ho odkyselit, proto jsou vhodné zeleninové, ale také ovocné smoothie nápoje. Přidat můžete také chlorellu nebo spirulinu. Jsou to řasy, které pomáhají tělu dostat všechny škodlivé látky z těla. Do salátu si můžete nasypat různé druhy koření. Například fenykl se hodí nejen do nich, ale můžete si ho přidat také do vody. Vyčistí vaše střeva a zlepší jejich fungování.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestli si chcete střeva pročistit, můžete vložit asi 10 švestek do sklenice a zalít je vroucí vodou. Večer, než půjdete spát, dobře promíchejte, vodu vypijte a snězte také ovoce. Pijte takto klidně celých 14 dní a uvidíte, že se vám bude lépe chodit na toaletu a jídlo budete trávit mnohem lépe. Pro odkyselení můžete denně jíst čerstvou okurku.

Meloun pomůže odstranit otoky

Při detoxikaci pomohou také březové listy. Dejte je do hrnce, nalijte tři litry studené vody a duste. Můžete pít až tři sklenice na lačný žaludek, uchovávat tento odvar lze v ledničce. Dopřejte si meloun, který je oblíbenou potravinou hlavně přes léto. Je z 96 % tvořený vodou, vyplavuje toxiny z těla, pomůže také správnému fungování ledvin.

Zdroj obrázku: Freepik

K pití si dávejte nejen obyčejnou vodu, ale zkuste také zelené a bylinné čaje. Zelený čaj urychluje odstraňování toxinů z těla, podpoří krevní oběh i činnost srdce. Pitný režim byste měli dodržovat po celý den, nepijte pouze, když máte opravdu žízeň, protože to už tělo bývá dehydratované.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/how-to-detox-your-body