Cute Little Baby Girl Playing Colorful Inflatable Pool

Dětské pryžové bazény obsahují více bakterií než veřejná koupaliště. Důvodem je špatné čištění

Když naši zemi zasáhne vlna veder, snažíme se ochladit všemi možnými způsoby. Přinést úlevu chceme i našim nejmenším. Koupání ve vlažné vodě je pro ně během horkých dní velkým darem. Bohužel malé zahradní pryžové bazény nemusí být zrovna ideální volbou.

Nejčastější bakterie v dětských bazénech

Bakterie a viry, jejichž stanovištěm jsou zahradní bazény, mohou v těle způsobit četné nemoci. Například bakterie Cryptosporidium způsobují kryptosporidiózu, která se projevuje hlavně nepříjemným průjmem. Bakterie Escherichia coli, také nazývaná bacil tlustého střeva, může způsobit četná žaludeční onemocnění jako bolest břicha a zvracení.

Stejným způsobem bude dítě reagovat, když se mu do těla dostane bakterie Giardia lamblia, která způsobuje parazitární onemocnění dvanáctníku a tenkého střeva. Nedostatečnou údržbou se z pryžových bazénů stává ideální domov pro bakterie a viry. Choroboplodné zárodky se kvůli vhodným podmínkám velmi rychle množí.

Zdroj obrázku: Freepik

Varování odborníků

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí je organizace v rámci Ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb USA. Odborníci z CDC nedávno uvedli, že podle jejich analýzy žije v domácích nafukovacích bazénech mnohem více choroboplodných zárodků než ve veřejných bazénech. Největším důvodem je, že veřejná koupaliště se musí pravidelně čistit vhodnými látkami.

Tyto látky zabíjejí bakterie a viry. Voda v nich je obvykle chlorovaná, to znamená, že je dezinfikovaná a upravená. Větší nádrže mají také vhodné filtrační systémy. Majitelé dětských gumových bazénů je obvykle čistí povrchově a k tomuto účelu používají pouze vodu z vodovodu. K dezinfekci bazénků pro nejmenší nelze použít výše uvedený chlór, protože je obtížné vypočítat správné množství látek pro tak malou plochu.

Zdroj: https://eu.jconline.com/story/life/wellness/2014/05/27/kiddie-pool-bacteria/9622805/