Dětští muzikanti, kteří válí lépe než dospělí. Tohle nerozdýcháte.

Říká se, že co Čech to muzikant a něco pravdy na tom určitě bude. Ale stejně jako u každé umělecké disciplíny jsou pro úspěšné hraní potřeba dvě věci: talent a píle. V dnešním příspěvku se podíváme na několik dětí, které hraní na hudební nástroj ovládají skutečně mistrovsky.

kytarista

Lisa X: Osmiletá kytaristka snů

Když si v níže uvedeném videu poslechnete její provedení písně Scarified, půjde vám z toho mráz po zádech. O téhle malé Japonce ještě zcela určitě hodně uslyšíme. Je vidět, že svůj nástroj skutečně dobře ovládá a denně poctivě trénuje několik hodin. Když tohle člověk slyší, tak má chuť tu svou kytaru zahodit do kouta.

Emily Bear: Dvanáctiletá klavíristka a skladatelka

Emily se narodila 30. srpna 2001 v Rockfordu, Illinois, jako nejmladší ze tří sester. Jejími rodiči jsou ortoped Brian a Andrea Bearovi. Emily nechodila do normální školy, ale vzdělává se doma. Když jí byly 2 roky, její babička u ní rozpoznala talent pro hru na piano. Začala proto studovat hru na klavír v hudební škole Music Institute of Chicago, kde se jejím učitelem stal Emilio del Rosario. Po čtyřech letech se zapsala ke studiu klasické hudby. Od tří let začala také skládat vlastní hudbu a do svých 8 let složila více než 350 děl.  Za svou píseň Northern Lights získala cenu nadace ASCAP.  Hraje s různými orchestry v USA, Evropě a Asii, a to i v takových slavných síních, jako je Carnegie Hall nebo Hollywood Bowl. Své první studiové album vydala v roce 2013 a produkčně se na něm podílel její mentor Quincy Jones.

Na videu níže si můžete Emily poslechnout jak hraje píseň Somewhere over the rainbow. Jedním slovem: bomba.

 

 Patrik Žiga: Saxofonový mág ze Slovenska

O tom, že člověk si má jít za svým snem ví Patrik Žiga opravdu hodně. Již od útlého dětství chtěl hrát jako Felix Slováček. Naučil se skvěle hrát na saxofon a dostal se do finále soutěže pro mladé hudební talenty. V rámci této soutěže si také splnil svůj sen a zahrál si naživo přímo se slavným Felixem Slováčkem. A šlo jim to, jako by spolu hráli odjakživa.

Ostatně poslechněte si sami. Úžasné.

Jak je vidět, tak dobří muzikanti nevymřeli a mladá generace válí úplně stejně jako ta stará. Zaposlouchejte se do nádherných melodií a odpočiňte si tak od vašich všedních starostí.