Woman 2197947 1920 (1)

Dieta začíná každé ráno, dopolední triky štíhlých žen pomáhají v hubnutí

Chcete po vánočních svátcích zhubnout nějaký ten kilogram a nevíte, jak začít? Ověřte si, že máte správné návky. Jedná se o triky, které můžete aplikovat ráno před odchodem do práce, ale fungují obecně.

Zásadní ranní triky, sem s nimi! 

Máme pro vás tři zásadní věci, které nejsou složité a kterými si vybuduje zdravé návyky a ovlivníte svoji váhu:

  • snídejte;
  • cvičte;
  • hydratujte se.

Snídaně je důležitou součástí dne, přesto řada lidí právě toto jídlo vynechává a spěchá ráno do práce bez snídaně. Další jídlo u nich často bývá až oběd. Věřte, že to není dobrá cesta. Je prokázáno, že pokud ráno hladovíme, jíme mnohem víc v průběhu dne, aby tělo dohnalo chybějící kalorie. S prázdným žaludkem pak snadno sáhneme po všem, co je po ruce nebo, co se dá koupit třeba v kantýně nebo obchodě, dost často to jsou sladkosti a nezdravé nápoje. Ač to zní divně, snídani si můžete připravit i večer. Snídaňový tip: ovesné vločky s ovocem dodají energii, vlákninu i vitamíny. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ranní cvičení je skvělá věc. Najděte si chviličku a rozpohybujte tělo a nalaďte se na pozitivní vlnu. Snížíte stres, spálíte nějaké kalorie a probudíte svoje orgány. Nemusíte dělat složitá a zdlouhavá cvičení, ale důležitá je pravidelnost.

Správný pitný režim zrychluje metabolismus. Zkuste ráno místo kávy pít zelený čaj nebo vodu s citrónem. Pro detoxikaci střev zkuste také ráno vypít skleničku horké vody, pozor ne z kohoutku, ale převařenou nebo ohřátou v mikrovlnné troubě. Hydratace je při hubnutí jedním z nejdůležitějších faktorů. Vyhněte se sladkým nápojům.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Mějte pod kontrolou hospodaření s vodou i kaloriemi

Nepřehánějte to s cukrem a ani se solí. Konzumace většího množství soli ovlivňuje hospodaření těla s vodou, mohou vznikat otoky nebo jiné zdravotní potíže. I zbytečně zadržovaná voda jsou kilogramy navíc. 

Připravte si doma svačinu do práce.  Zajistíte si tak přísun energie a kontrolu nad přijímanými kaloriemi. Svačina koupená po cestě do práce není optimální.