Beautiful Hipster Woman Checking Email Via Mobile Phone While Grey Wall

Digitální detox mysli prospěje a vytvoří prostor pro jiné aktivity

Moderní doba je ve znamení internetu, sociálních sítí a chytrých telefonů, bez nichž řada lidí neudělá ani krok. Nosí je neustále při sobě, aby se do nich mohli kdykoliv podívat. Často vidíte na zastávkách nejen mladé surfovat na internetu. Pouze v seniorské generaci je o internet menší zájem. Jak si dát digitální detox?

Přemíra informací je na škodu

Náš mozek je jako houba, která do sebe nasává jednu informaci za druhou. Je-li jich ale hodně, bývá i mozek přetížený a s ním trpí i naše psychická pohoda. Jestliže máte pocit, že jste informacemi přehlceni, dejte si digitální detox. Jak s ním začít? Třeba tím, že zkrátíte dobu, kterou na mobilu věnujete surfováním po internetu. Nastavte si přímo v něm sledování času stráveného na sociálních sítích a netu obecně a jeho omezení, jež vás bude hlídat.

Internet je návykový

Je zajímavé, jak je internet návykový. Kolik hodin lze na něm strávit a přitom se vůbec nenudit. Když si budete měřit čas strávený na něm, určitě vás překvapí, kolik je to hodin denně. Chvíli mu věnujete ráno, pak při obědě nebo čekání na autobus či tramvaj. Pak ještě před spaním a hned z toho máte tři čtyři hodiny, jež byste mohli prožít smysluplněji.

woman-home
Zdroj obrázku: Freepik

Zajděte si do knihovny nebo knihkupectví

Dříve lidé místo sledování sociálních sítí hodně četli. Vraťte se k této bohulibé zábavě. Vždyť v knihkupectví je tolik zajímavých knih, které stojí za přečtení. Nebo si zajděte do knihovny a půjčte si knihy v ní, což vyjde levněji.

Zahrajte si rodinnou deskovou hru

Pravděpodobně i vaše děti tráví na internetu dost času. Nabídněte jim deskovou hru, kterou si s nimi společně zahrajete. Vaše děti to ocení, že se jim věnujete. I toto je možné považovat za digitální detox. U některých her lze strávit i několik hodin, než je dohrajete do konce, takže vám zaberou třeba jedno nedělní odpoledne.

Zdroj: https://www.plume.com/homepass/blog/7-digital-detox-tips-to-promote-better-mental-health