Close Up Colorful T Shirts Hangers

Díky jednoduchým trikům budou vaše oblíbené kousky i módní doplňky stále jako nové

Na vašem oblíbeném svetru se objevily žmolky nebo nevzhledná skvrna, které nechce pustit? Poradíme, jak si s takovým problémem snadno poradit. Jestli máte na oblečení skvrny nejen od rtěnky, ale také od make-upu, může být velmi těžké je odstranit. Díky článku ale budete vědět, jak na to.

Jednoduchá řešení jsou většinou ta nejlepší

Jestli chcete mít svetr pořád čistý, můžete ho na noc vložit do mrazáku. Jestli ho navíc máte z kašmíru nebo vlny, můžete tento postup opakovat pokaždé, když si ho budete chtít vzít na sebe. Jestli vám oblečení nepříjemně zapáchá, pomoci si můžete například vodkou. Tu nalijte malé množství na oblečení a nechte uschnout. Alkohol zbaví oblečení bakterií a prádlo bude zase svěží.

Rtěnka je pomůcka, která dělá ženy krásnější. Snadno se ale také stane, že se dostane na novou blůzu a je problém ji dostat dolů. Pomoci si můžete například lakem na vlasy, který účes sice zafixuje, ale se skvrnou si snadno poradí. Nechte ho několik minut působit a poté skvrnu setřete a dejte oblečení do pračky. Po vyprání by blůza měla být zase čistá.

Zdroj obrázku: Freepik

Z obuvi se některé skvrny odstraňují těžko

Semišové boty jsou velmi náročné na údržbu. Pokud se na nich objeví skvrny, je nutné jednat rychle. Můžete si pomoci například pilníkem, se kterým manipulujte opatrně. Z kožených bot skvrnu dostanete pomocí kartáčku na zuby, který namočte do octa. Obuv bude jako nová a vy nebudete utrácet za drahé přípravky. Lakované boty udržíte jako nové pomocí vazelíny, kterou naneste pomocí vatového tamponu.

Snadno si můžete opravit také sluneční brýle. Jestli po ruce nemáte šroubovák, kterým byste připevnili obroučky, pomůže lak na nehty, kterým je potřete. Velkým oříškem jsou pak skvrny od oleje. Na ty je nejlepší prací prostředek, který odstraní nečistoty a zároveň nepoškodí ani citlivější materiály.

Zdroj: https://www.thespruce.com/remove-mud-stains-from-clothing-1901047