West Highland White Terrier Dog Grass

Díky kokosovému oleji to bude vašemu pejskovi slušet a bude zářit zdravím

Kokosový olej je potravina, která se používá nejen v kuchyni, ale také v kosmetickém průmyslu. Je součástí mnoha kosmetických přípravků nejen na obličej, doma se bude hodit k výrobě domácích peelingů, lidé ho často používají na smažení, protože je zdravější než slunečnicový. Kokosový olej je také zdravý pro naše čtyřnohé mazlíčky, ale nejdříve se o jeho podání vždy poraďte s veterinářem.

Jestli máte povoleno od veterináře, můžete začít pejskovi dávat kokosový olej

Pokud jste se po konzultaci rozhodli, že svému pejskovi dopřejete, musíte vědět, jak často a kolik kokosového oleje dávat, abyste mu naopak nepřitížili. Stačí jedna čajová lžička oleje na každých pět kilogramů váhy psa. Doporučenou dávku navíc můžete zvýšit do týdne. Díky kokosovému oleji budou chlupy a celkově srst vašeho kamaráda lesklá a krásná.

Platí to stejně jako u lidských vlasů. Kokosový olej je tak vhodný pro psy, kteří mají se srstí problém. Zlepšení uvidíte také u jeho kůže. I u lidí kokosový olej umí zázraky s pokožkou, stejně je to mu také u psů. Pomůže psovi od ekzémů, suché kůže nebo kousnutí. Zvířata, i když se o ně staráme, mohou občas zapáchat. I na to je vhodný kokosový olej, který tento problém vyřeší.

Zdroj obrázku: Freepik

Díky kokosovému oleji ulevíte pejskovi od bolesti

Kokosový olej má tak skvělé vlastnosti, že umí uzdravit malé ranky. Působí proti plísním, antivirově a antibakteriálně. Drobné řezné ranky už nebudou u pejsků problém. Jestli váš pes přibral a je to patrné na jeho zdraví, pomozte mu zhubnout a začněte mu podávat kokosový olej. Kromě toho ale musíte zapojit také cvičení a zdravou stravu.

Kokosový olej je výborným prostředkem na špatné trávení. I zvířata mohou mít zažívací potíže, kokosový olej v tomto případě velmi pomůže. Umí absorbovat živiny z jídla, které psi sežerou. Zlepšuje funkci metabolismu a také uleví od syndromu dráždivého tračníku.

Zdroj: https://www.akc.org/expert-advice/health/is-coconut-oil-good-for-dogs/