Desperate Woman Because Late With Alarm

Díky správné organizaci času budete v práci vždy efektivní a zbavíte se zbytečného stresu

Když ráno vstanete, říkáte si, kolik ještě máte času, než odejdete do práce. Čas ale rychle utíká, a tak je možné, že budete zbytečně ztrácet minuty v kanceláři, ještě než začnete vůbec doopravdy pracovat. Každý z nás zná ten pocit, kdy mu uteče celé dopoledne, ale zároveň neudělal ani polovinu své práce, kterou měl zadanou. Kde děláme chybu a jak to změnit?

Efektivitu práce vaši nadřízení ocení a budete se cítit lépe

Musíte si osvojit nové návyky, které vám pomohou zvládnout každý den v práci v klidu a bez zbytečného stresu. Každý má svůj rituál, kterým svůj den v kanceláři začne. Někdo si vypije kávu, jiný přečte noviny nebo si jde popovídat se svým kolegou. Dávejte ale pozor, kolik času těmto rituálům ráno věnujete, protože si možná myslíte, že je to pár minut, ve skutečnosti se ale může jednat i o celou půlhodinu.

Po kávě si tak sedněte ke stolu a připravte si úkoly, které máte ten den udělat. Můžete si jeden velký rozdělit na několik malých, bude se vám lépe pracovat a při dosažení i malého cíle budete potěšeni, že jste to zvládli. Neodkládejte nic na neurčito, protože se může stát, že se k práci už vůbec nedostanete. Dejte si potřebné dokumenty na jednu hromadu, vyberte program v počítači, ve kterém budete pracovat, a dejte se do toho.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak dlouho můžete odpovídat na emaily a kolik času trávíte čtením bulváru?

Je nutné si uvědomit, že každá minuta může ve finále znamenat spoustu času, během kterého zvládnete jeden menší úkol. Kolik času trávíte tím, že odepisujete na emaily? Ve vašich očích to mohou být minuty, nakonec ale spočítáte, že odpovídáte hodinu, než opravdu všechny vyřídíte.

Nerozptylujte se věcmi, které nejsou pracovního rázu. Pokud vám zavolá kamarádka, omluvte se, že jste práci, nebo jí zavolejte až o polední pauze. Jestli vás někdo vezme na kávu, dodělejte rozdělanou práci a až poté si odpočiňte. Bude lepší, když budete mít rozpracovanou zakázku nebo úkol hotové, než se vrhnete do něčeho dalšího. Nemá smysl se nutit do něčeho, když víte, že už se nemůžete soustředit. Klidně si na minutu zavřete oči, odpočiňte si a pokračujte v práci.

Zdroj: https://careerservices.johncabot.edu/2018/03/06/12363/