Airport 2373727 1280

Dlouhá cesta letadlem často končí velkou únavou. Přitom se jí dá snadno předejít

Špatné počasí v Česku přímo vybízí k tomu, abychom nastoupili do letadla a odletěli do teplých krajin. Ale znáte ten pocit, když vystoupíte z letadla? Jste unavení, pleť je bledá a vy byste nejraději zalezli do postele. Co byste měli udělat proto, abyste vypadali svěže a nepociťovali jste takovou únavu? Máme pro vás několik tipů.

Hydratujte tělo

Každý cestující v letadle vdechuje kyslík a vydechuje oxid uhličitý. Když je v letadle například 150 lidí, oxidu uhličitého je poměrně velké procento.

Samozřejmě jsou v letadle větrací komory, které během celého letu přivádí čerstvý vzduch do prostoru s cestujícími, ale kdo někdy letěl, dobře ví, že i v takovém případě je v letadle vydýchaný a těžký vzduch plný oxidu uhličitého. Směs těchto chemických látek negativně působí na naši pleť. Pokožka začne vysychat, proto byste měli pořádně pít. Nejlépe obyčejnou vodu. Pokud cestujete daleko, vypijte každé čtyři hodiny jeden litr vody.

Zdroj obrázku: Pixabay

Spánek v letadle

V letadle můžete i spát, ale má to svá pravidla, o kterých cestující mnohdy ani neví. Nejdříve, ještě doma, si do příručního zavazadla zabalte malou deku a polštář. Tyto dvě věci zajistí pohodlí i na nepohodlném sedadle v letadle. Dále je dobré mít sluchátka či špunty do uší. Pokud letíte do destinace, kde je jiný čas, nezapomeňte si aktualizovat hodinky či telefon. Tento způsob vám umožní snížení syndromu náhlých změn časového pásma. Takový syndrom vede k poruchám homeostázy těla, ke kterým dochází během dlouhého letu. Projevy jsou různé: poruchy spánku, extrémní únava či nechuť k jídlu.   

Zábava během letu

Dalším nejlepším způsobem, jak zvládnout let a nepociťovat nesnesitelnou únavu, je zábava. Vezměte si knihu, telefon nebo tablet. Můžete se koukat na filmy, číst zajímavou knihu, hrát karetní hru či něco jiného, co vás dokáže zabavit a odvést pozornost od okolností. Také nezapomeňte na pohodlné oblečení.