Eye 691269 1920

Dlouhé a husté řasy jsou korunkou krásné tváře, správné čištění a výživa je zachrání

Nic neudělá tak krásný výraz v obličeji, jako dobře tvarované obočí a dlouhé řasy, se kterými budete vypadat jako panenka. Někdy se ale lámou, vypadávají a nejsou tak husté. Jejich růstu můžete však pomoci přírodní cestou. Vyzkoušejte tyto tipy, které vám vykouzlí překrásný pohled. 

Oslňte svým pohledem

Dramatické, husté a dlouhé řasy jsou často považovány za jeden z hlavních ukazatelů ženské atraktivity. Vytvářejí výraznější a svůdnější pohled a tvář získává mladistvé kouzlo. Ne každý z nás se však může pochlubit hustými řasami. Pokud nepatříte do skupiny šťastlivců, které obdarovala příroda, vyzkoušejte osvědčené způsoby, jak řasy posílit a zabránit jejich lámavosti a nadměrnému vypadávání.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Názory odborníků

K problému se vyjadřuje mimo jiné doktorka Elizabeth Hawkes, specialistka v oftalmologii a okuloplastické chirurgii. Ta tvrdí, že jejich specifické umístění nad velmi citlivým orgánem, kterým je oko, znamená, že by s nimi mělo být zacházeno velmi opatrně. 

Lidské řasy jsou totiž tvořeny z keratinového proteinu a pokryty mazem produkovaným mazovými žlázami. Stejně jako všechny vlasy prochází růstovým cyklem a poté vypadnou. S přibývajícím věkem jsou stále slabší, tenčí a kratší. Pokud chcete, aby zůstaly silné a zdravé, musíte o ně pečovat.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak na správnou péči

Prvním krokem na cestě ke krásným a hustým řasám je správné odlíčení make-upu.  Pečlivě odstraňujte řasenku. To je klíčovým principem při prevenci lámavých řas. 

Místo toho, abyste si agresivně otírali oči vatou namočenou v odličovací tekutině, přiložte si tamponek k oku, lehce přimáčkněte a počkejte několik sekund. Opakujte tento proces několikrát, dokud vaše oči nebudou zcela čisté. Díky tomu složky odličovače rozpustí řasenku bez poškození řas. 

Pro další podporu řas se doporučuje zvolit vhodné sérum. Výrobky obsahující přísady jako jsou peptidy nebo výtažky z listů přesličky, lněných semen, kořene ženšenu a ovoce posílí řasy a zlepší jejich pružnost. Kromě toho stimulují jejich růst a chrání před lámáním a vypadáváním.