Dlouhé a husté řasy jsou snem mnoha žen. Přírodní prostředky je posílí bez zatížení

Chcete mít řasy jako panenka a podobat se mnoha herečkám, které mají řasy dlouhé až do nebes? Můžete si k nim snadno pomoci, a to jednoduchými metodami a triky, které vám ukážeme. Nemusíte podstupovat žádné složité procedury nebo utrácet velké peníze. Tyto triky jsou účinné a nestojí skoro nic.

Kvalitní řasenky mohou být dražší, ale řasám neublíží

Používáte kvalitní kosmetiku? Odstranění řasenky může být velkým problémem, zvlášť pokud používáte voděodolnou variantu. Ta totiž řasy vysušuje. Nepoužívejte řasenku každý den a nechte řasy odpočívat – tím jim dodáte novou sílu a budou pevnější. Je pak možné, že se dočkáte i delších řas. Vazelínou si je také můžete prodloužit. Je to velmi jednoduchý způsob, stačí nanést vazelínku před spaním. Gel pak ráno smyjte a tento postup opakujte třikrát týdně.

Zelený čaj obsahuje flavonoidy, které jsou vhodné pro posílení řasy. Vatový tampon namočte do zeleného čaje a použijte na řasy. Čaj bude stimulovat jejich růst a obnoví folikuly, takže řasy budou odolnější. Můžete je také pravidelně pročesávat, a to dvakrát denně. Použít můžete přírodní oleje, které řasy navíc posílí.

Zdroj obrázku: Freepik

Zaměřte se na správnou stravu

Pomoci si můžete i olivovým olejem nebo citronem. Můžete je posílit aplikací olivového oleje, který je vyživí a přirozeně prodlouží. Můžete do něj přidat i citronovou kůru nebo si koupit přímo citronový olej. Citron působí antibakteriálně a stačí ho nanést večer a ráno odstranit. Správnou stravou toho také hodně zmůžete. Bílkoviny a vitaminy podpoří růst a sílu řas. Ryby, vejce, fazole nebo jogurty byste měli do jídelníčku zařadit co nejdříve, jestli chcete řasy posílit.

Můžete si udělat také masáž očních víček. Jestli jste často ve stresu nebo unavení, zkuste si víčka namasírovat. Zlepšíte si průtok krve a zároveň podpoříte řasy v jejich růstu. Před masáží si ale dobře umyjte ruce, aby vám do očí nevnikly nečistoty.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/grow-your-eye-lashes-long-and-healthy/