Dlouhodobý stres člověka ničí. Hodit problémy za hlavu a užít si přítomný okamžik může každý

Jestli jste často ve stresu, ať z práce, nebo domácích povinností a úkolů, které máte denně před sebou, můžete si pomoci jednoduchými cvičeními. Zbaví vás nejen stresu, ale budete si užívat života, podpoříte svou kreativitu a splynete nejen se svým tělem, ale také přírodou, která vám dodá spoustu vnitřní síly.

Jak zahájit svou proměnu, abyste se stresu navždycky vyhnuli?

Není jednoduché mít všechno pod kontrolou a jen si užívat života. Máme mnoho povinností, které musíme splnit, a na zábavu většinou nezbývá čas, energie ani peníze. Musíme si ale dopřát uvolnění a každý den vidět něco pozitivního, abychom se měli na co a z čeho těšit. Odborníci doporučují denně se věnovat sami sobě. Často se totiž stresujeme tím, že přemýšlíme, co bylo včera, co bude zítra, ale neužíváme si přítomný okamžik.

Všímavost ukazuje, jak funguje mysl. Přeneste se do přítomnosti, užívejte si „tady a teď“ a nepřemýšlejte, jaké úkoly vás ještě čekají. Mozek funguje způsobem, který můžete ovlivnit jen vy sami. Pokud se často budete stresovat, mozek si na takový život zvykne a budete se časem stresovat z maličkostí, které nejsou vůbec důležité. Naše mysl je navíc dnešní dobou zatěžována více než kdy dříve. Přesunuli jsme své mozky a myšlení k telefonům a počítačům a neumíme vypnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Fyzická aktivita pomůže přenést se do přítomnosti

Stačí jen menší cvičení, které ale budete dělat pravidelně. Tím mozku vyšlete signál, že nemá řešit hlouposti a úkoly, které vás čekají. Uvolněte se a žijte jen přítomným okamžikem. Můžete zkusit například některé druhy jógy, které vás dostanou do stavu uvolnění, navíc tím posílíte nejen mozek, ale také tělo. Všímavostí ovlivníte celou mysl a uklidníte i nervový systém.

Zkuste častěji chodit do přírody, která má na naše tělo a mysl velmi pozitivní účinky. I když tomu někteří lidé nevěří, spousta z nich chodí do lesa se projít, aby si vyčistili hlavu a oprostili se od negativních myšlenek. Dalším bodem je nebýt kritický sám k sobě. Mnoho lidí má na sebe příliš vysoké nároky a jejich nesplnění je dostává do stresu. Proto si dávejte jen malé cíle, které povedou k tomu velkému. Nic neuspěchejte, jednejte podle sebe a neřiďte se druhými lidmi.

Zdroj: https://medium.com/@kiranx/how-to-stop-chasing-the-pursuit-of-perfection-b695ca2a6790