Dlouhověkost nemusí být pouhý sen. Klíčem je změna jídelníčku, kterou zvládne každý

Správně sestavený jídelníček může hrát významnou roli, nejen co se týče zdraví, ale také dlouhého života. Víte, že správnými potravinami si můžete zajistit o několik let delší život? Co byste do jídelníčku měli zařadit? Podrobnosti se dozvíte, pokud budete číst dál. Autoři mnoha studií se shodují v tom, že je potřeba tělu dodat dostatek vitaminů a minerálů. Naopak bychom měli vynechat jednoduché cukry a sacharidy, které našemu tělu nic nedají.

Zapomeňte na diety, které nefungují

Mnoho lidí se často rozhodne, že si bude během života dopřávat, a když budou potřebovat zhubnout, sáhnou po dietách. Bohužel ty ve většině případů způsobí jojo efekt, který se může opakovat při každé dietě. Je tedy lepší zlepšit životní styl a do jídelníčku zařadit potraviny, které můžete jíst i ve velkém množství a nebudou vám ubližovat, co se zdraví týče.

Co tedy jíst, abyste se dožili vysokého věku? Recept na dlouhověkost neexistuje, ale určitě se vyplatí jíst potraviny, které vašemu tělu zajistí nejen vitaminy, ale také minerály a živiny, ze kterých bude tělo brát po celý den. Dnes si můžete vybrat, jak se budete stravovat. Někdo dává přednost přerušovanému půstu, jiný se vydá směrem veganství nebo vegetariánství.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké potraviny vás udrží dlouho naživu?

Vědci tvrdí, že některé potraviny skutečně mohou prodloužit život, pokud je budete jíst pravidelně. Některé diety dokonce slibují, že budete žít dlouho, pokud si právě tu danou dietu osvojíte. Vědci tvrdí, že některé diety opravdu mohou zajistit delší život. K tomu je ale potřeba jíst potraviny, které dodají potřebné živiny a jsou snadno dostupné. Mezi takové se řadí nejen ovoce nebo zelenina, ale také kvalitní luštěniny.

Dále je potřeba zjistit, v jakém prostředí žijete. Jestli bydlíte na vesnici, máte napůl vyhráno, protože čisté životní prostředí hraje velkou roli právě v otázce dlouhověkosti. Odborníci se shodují v tom, že je potřeba globálně omezit konzumaci masa, protože právě to je jistotou, že budete žít dlouho.

Zdroj: https://www.webmd.com/healthy-aging/features/longevity-foods