Do dveří ledničky nepatří všechny potraviny. Některé se zde zbytečně zkazí

Správné skladování potravin je velmi důležité k tomu, aby vydržely delší dobu a mohli jste se déle těšit z jejich chuti. Čerstvost nakoupených výrobků závisí nejen na tom, jak je skladujete, ale důležité je také místo, kde je skladujete. Skladování potravin má samozřejmě svá pravidla, která musíte dodržovat. Například není vhodné skladování některých potravin ve dveřích ledničky.

Co byste neměli dávat do dveří ledničky?

Měli byste nejdříve vědět, jaké potraviny je vhodné dávat do ledničky a jaké nikoli. Uchováváním potravin na správných místech zajistíte, že budou vhodné ke konzumaci a nemusíte se bát, že se zkazí. Jak efektivně vyčistit chladničku, aby potraviny byly uchované v dobrých podmínkách? Kontrolujte pravidelně hlavně teplotu, neměla by být vyšší než 5 stupňů.

V mrazáku byste neměli mít teplotu vyšší než -15 stupňů. V opačném případě se může stát, že potraviny napadnou plísně nebo bakterie, které do těla dostat rozhodně nechcete. Nepotřebujete se jídlem otrávit nebo si způsobit jiné zdravotní potíže. Co tedy nedávat do dveří ledničky, jestliže chcete mít potraviny čerstvé delší dobu?

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké chyby děláme nejčastěji?

Dvířka ledničky jsou velmi specifické místo, protože jak často lednici otevíráme, měníme vnitřní teplotu, což nedělá dobře některým potravinám. Proto byste je do dvířek dávat nikdy neměli. Optimální podmínky zajistíte potravinám jedině tak, že je dáte na správné místo. Například vejce do ledničky nepatří vůbec, měli byste je skladovat při pokojové teplotě. Pro mnoho lidí je to ale překvapivé.

Jestliže je necháte ve dveřích ledničky, na což spoléhají hlavně výrobci ledniček, mohou se zkazit mnohem dřív, než když je necháte na jiném místě. Stejně tak i mléko. To se totiž dává do zadní části ledničky, nikoli do dveří. Bude déle čerstvé, jen je pro mnoho lidí praktičtější, když ho mají ve dveřích, protože je snadno po ruce.

Zdroj: https://www.eatingwell.com/article/7937278/foods-you-should-never-store-in-the-refrigerator-door/