plus-size1

Do minuty štíhlejší až o několik kilogramů: žádná magie, ale kombinace správného oblečení

I když má vaše postava do modelky daleko, můžete vypadat štíhlá a dobře stavěná. Správné držení těla, vhodné oblečení a chvilka péče o sebe samé dokáže zázraky. Především se pořádně narovnejte. Představte si, že vám vede od temene hlavy ke stropu lano a jemně vás tahá nahoru. Když narovnáte záda, opticky zmizí i pár kilogramů z břicha.

Zapomeňte na bokovky

Nenoste kalhoty s vysokým pasem, ale ani bokovky. Správně by kalhoty měly být vzadu o něco vyšší, vepředu by ale měly končit pod pupíkem. Hledejte kalhoty s mírně rozšířenými nohavicemi. Měly by jemně kopírovat linii těla, ale neobtahovat ji. Vyvarujte se kapes s chlopněmi. Velké kapsy na zadní straně zplošťují hýždě, malé zdůrazňují baculatost. Ideální jsou kapsy středně velké bez horního prošívání.

Zdroj obrázku: Freepik

Pásek utažený v pase zdůrazňuje přebytečné kilogramy. Raději noste širší pásek na bocích. Kabelku držte v ruce nebo v ohybu lokte – nikdy ne šikmo přes trup! Taška na rameni zase přidává centimetry v pase. Příliš malé tašky nelichotivě zdůrazňují vyšší postavu, velké tašky přidávají na objemu. V létě vsaďte na velké sluneční brýle. Především jednoduché geometrické modely zeštíhlují tvář.

Mírný podpatek prodlouží nohy

Boty volte na nízkém, ale masivnějším podpatku. Vyvarujte se kotníčkových bot. Kalhoty by měly boty mírně překrývat, pak budou nohy vypadat delší a štíhlejší. Pokud raději nosíte sukně, pořiďte si takovou, která končí těsně pod kolenem. Tím se zvýrazní nejštíhlejší část lýtka. Rukávy halenek a bund by měly opět končit v nejštíhlejším místě – u zápěstí.

Zdroj obrázku: Freepik

Nacvičte si perfektní pózu na fotografie. Jednou nohou ukročte dozadu a natočte se mírně do boku. Ruku položte na bok, který je blíže k fotoaparátu. Pokud sedíte, narovnejte se a založte ruce tak, aby byly přes břicho zkřížené. Pokud si dáte nohu přes nohu, natáhněte prsty horní nohy tak, aby tvořily jednu linii s lýtkem spodní nohy.

Zdroj: https://www.merakilane.com/how-to-dress-to-look-thinner-23-slimming-fashion-tips-that-work/