Do sandálů krásné nehty patří, starat se o ně musíme celý rok

Abyste měli pěkné nehty na nohou, musíte se o ně starat. Přes zimní období chodíme v silných ponožkách a zřejmě mnoho z nás ani nenapadne o nohy nějakým závratným způsobem pečovat. Což je škoda, protože byste si mohli ušetřit práci navíc strávenou u škrábání pat, zastřihávání kůže kolem nehtů a další speciální péče. Pokud i vy patříte mezi lidi, kteří o své nehty, ale i celkově nohy nepečují, jistě se vám bude hodit několik tipů, které vám poradí, jak získat zpět okouzlující nehty, ale i celá chodidla.

Pryč s nekvalitními ponožkami

Ponožky z nekvalitního a nesavého materiálu jsou pro nohy přímo tragédií. Směs umělých vláken v ponožkách podporuje pocení nohou a následný výskyt plísní. Nejideálnější bude, když si pohlídáte složení ponožek a budete kupovat takové, které mají podíl bavlny alespoň osmdesát procent.

Zdroj obrázku: Freepik

Možná jsou tyto ponožky o něco dražší, ale jakmile se vám na nohou objeví mykóza a vaše nehty se vám začnou zvedat, žloutnout a deformovat, znamená to jediné: musíte k lékaři a ten vám doporučí masti. Tyto masti také nejsou zrovna nejlevnější, proto bude lepší, když raději investujete do kvalitních ponožek než do nákladné léčby kožních problémů.

Pilování nehtové ploténky

Pilujte nehtovou ploténku jemným pilníkem přibližně jednou za měsíc. Po pilování nehty na noc natřete olivovým olejem. Budou více regenerované, a pokud je plánujete i lakovat, lak na nich vydrží déle. Doporučujeme používat hybridní laky, které se neodlupují a vypadají nádherně. Stačí co tři týdny přelakovat a máte překrásné nehty na nohou. Nezapomínejte ani na kůži kolem nehtů. Ta dělá špatný celkový dojem. Pokud máte kolem nehtů kůži ztvrdlou, odstraňte ji škrabkou na paty. 

Zdroj obrázku: Freepik

Stříhání nehtů

Doporučujeme nehty stříhat rovně, ne kulatě. Rovné nehty vypadají krásně, ale pozor na zarůstání, které může být opravdu velmi bolestivé. I když nehet zastřihujete rovně, mírně hrany nehtu zaoblete, aby nehet neměl šanci zarůst. Myslete na to, že správná a pravidelná pedikúra předchází nepříjemným a bolestivým potížím spojených nejen s nehty, ale například i s popraskanými patami, které když se objeví, člověk na ně nemůže ani šlápnout.

Zdroj: https://www.webmd.com/beauty/features/foot-cream-toenail