Clothesline 804812 1920

Dobrá zpráva pro ty, kteří si nerozumí s jehlou. Děravé oblečení opravíte i bez ní

Díra na oblíbeném tričku, kalhotách nebo košili nepotěší nikoho z nás. Obzvlášť ve chvíli, kdy nemůžete najít své šitíčko nebo jste si ho zapomněli zabalit na dovolenou či služební cestu. Proto se vyplatí, naučit se několik triků, jak rychle opravit své děravé oblečení i bez jehly a nitě.

Zdroj obrázku: Pixabay

Opravdu lze šít bez jehly? 

Šití je běžně chápáno jako spojení dvou věcí, většinou tkanin, pomocí třetího materiálu. Navzdory tomu, co si většina lidí myslí, je opravdu možné šít bez jehly. Šití, to neznamená jen jehlu a nit. Možná vás napadne, že jehlu můžete nahradit jiným ostrým kovovým nebo plastovým předmětem (hřebík, spínací špendlík apod.). Problém ale spočívá v tom, že otvor, který tyto předměty vytvoří na látce, působí nevzhledně a oblečení ve výsledku vypadá hůř než před „zašíváním“. Raději se podívejte do skříňky, kam ukládáte své kutilské potřeby a čtěte dál.

Zdroj obrázku: Pixabay

Alternativní možnosti

Existuje několik způsobů, které umožňují provádět opravy oděvů bez toho, aniž byste se museli dotknout jehly. Výhodou je, že to zvládnou i začátečníci nebo lidé, kteří nikdy neměli v ruce jehlu a nit. 

  1. Lepidlo na textil – Je skvělou volbou, protože lepidlo pomůže rychle upravit lemy, švy a drobné trhliny. Snadno se nanáší, k použití nepotřebujete ani nůžky a seženete ho v každém papírnictví či galanterii.
  2. Tkaninová lepící páska – Splní stejný úkol jako lepidlo na textil a práce s ní je jednoduchá. Jediné, co potřebujete, je ujistit se, že máte po ruce nůžky. 
  3. Nažehlovací páska – Je podobná jako textilní páska, akorát je k použití zapotřebí žehlička. Velkou výhodou je, že pokud vyberete pásku v barvě oblečení, spravená část bude téměř neviditelná. 
  4. Tavná pistole – K tavné pistoli budete potřebovat tavné tyčinky, které se prodávají ve všech možných barvách. Lze jimi spojovat prakticky každý materiál. Použití tavné pistole je rychlé, jednoduché a bezpečné, není třeba čekat, lepidlo okamžitě zaschne.