4655

Dobře vybraný nábytek balkon zútulní a vydrží i nepřízeň počasí

Máte-li u bytu balkon nebo u domu terasu, jistě si tam chcete dát nějaký nábytek. Malý stolek a pár křesel na sezení vám nabídnou skvělou možnost, jak si užít snídani nebo kávu na čerstvém vzduchu. Víte, jak vybrat nábytek na balkon? Musíte trochu více myslet na počasí a jeho skladování, protože ho nebudete mít na balkoně po celý rok. Podívejme se na hlavní prvky, které musí nábytek splňovat.

Vybírejte podle materiálu

Tohle bude asi nejdůležitější. Nejen kvůli designu, ale také pohodlí. Většina lidí si vybírá mezi dřevem, kovem, plastem a ratanem. Dřevo je přírodní, ale musíte ho pravidelně udržovat, mořit a lakovat. Kov vám zase může na balkoně zreznout a v létě bude pálit. Plast je lehký a snadno se čistí. Musíte ale počítat s tím, že vám nevydrží tak dlouho. Ratan je velmi elegantní a lehký. Navíc je velmi odolný vůči počasí, a proto ho mnoho lidí volí na balkon.

Odolnost vůči počasí

Nemyslete pouze na déšť a vítr. Velmi důležité je myslet také na slunce. UV záření může poškodit nábytek a zároveň zajistí, že povrch bude hodně pálit. Z tohoto důvodu není nejlepší volbou kov nebo plast. Jestli si je přesto koupíte, musíte si dát vždy pod sebe polštář nebo alespoň deku. Na druhou stranu silný déšť může poškodit dřevěný nábytek, pokud nebude správně ošetřený.

2147891134
Zdroj obrázku: Freepik

Snadné skladování

Balkonový nábytek nebudete mít venku celoročně. Proto je ideální si pořídit židle a stolek, které lze složit na velmi malou velikost. Potom je můžete snadno uložit do sklepa nebo dokonce do skříně. A vytáhnete je znovu s nástupem nové sezóny. Jestli máte velký sklep nebo jiné prostory, možná vás tento prvek nebude vůbec zajímat.

Pohodlí a velikost

Při výběru vždy myslete na to, aby se vám nábytek líbil a zároveň splňoval i mnoho dalších vlastností. Soustřeďte se na to, aby se vám na nábytku dobře sedělo a dobře se vám používal. To je na balkonu nejdůležitější, protože jinak tam nebudete chtít nikdy sedět a trávit svůj volný čas. Nepodceňuje ani design všech kousků. Musíte se vám hodit na balkon a hlavně se vám musí líbit!

Zdroj: https://www.nytimes.com/2021/07/20/realestate/outdoor-furniture-how-to-choose.html