Young Woman Connected Her Smartphone

Dobře zvolená barva stěn obývací pokoj promění a zútulní

V obývacím pokoji vždy trávíme velké množství času. Barva stěn této místnosti hodně ovlivní atmosféru, kterou budeme mít doma. Odborníci se podělili o své názory na barvy, takže si můžete vytvořit dokonale nadčasový obývací pokoj, kde si každý den odpočinete, a uděláte dojem také na své návštěvy. Každý z nás je jiný, ale některé barvy fungují prakticky v jakémkoli interiéru.

Jaká barva je nejlepší?

Obecně jsou ideální neutrální barvy nebo zelené tóny. Zelená přináší kousek přírody do našeho domova, takže se budete hned cítit uvolněně. Harmonie mezi barvami nábytku a stěn je velmi důležitá. Nemusíte také vymalovat celou místnost. Bohatě postačí, když si zvolíte jednu hlavní stěnu, která bude zářit barvou, a zbytek místnosti necháte bílý.

Uklidňující neutrál

Chcete-li jít bezpečnou cestou, můžete zvolit neutrální odstíny. Obývací pokoj je prostor pro socializaci a odpočinek s rodinou a přáteli. Nechcete, aby vás příliš výrazné barvy rušily. Nemusí se ani jednat o bílou. Místo toho sáhněte po slonové kosti nebo teplejších odstínech stejné řady. S těmito barvami vynikne krásně tmavší dřevo, vintage nebo skandinávský styl.

home-interior-design-arrangement
Zdroj obrázku: Freepik

Zajímavá zelená

Není žádným překvapením, že nás zelená dokáže nádherně uklidnit. Právě proto byste ji měli mít také ve svém obývacím pokoji. Zelená je barvou přírody, která se řadí mezi neutrální. Šalvějově zelená patří mezi nejoblíbenější, protože se skvěle hodí k barevnějšímu interiéru. Přidejte hodně rostlin, možná i neutrálnější pohovku a užijte si barvu hlubokého lesu nebo mechu ve svém domově.

Co zvolit pro rozzáření pokoje?

Máte-li menší a tmavší pokoj, skvěle se do něj hodí teplé a neutrální odstíny barev. Světle modrá, zelená, žlutá i oranžová budou skvělou volbou. Vždy ale musíte zvolit světlejší odstíny těchto barev. Jestli máte velmi malý pokoj, bude možná ideální čistě bílá, která ho nádherně opticky zvětší.

Zdroj: https://www.insider.com/guides/home/best-paint-colors-living-rooms