Dobrou náladu, lepší soustředění a pevné zdraví zařídí dvě nezbytné složky kvalitního jídelníčku

Pokud trpíte na špatnou náladu, nic se vám nedaří nebo chcete shodit několik kilogramů, ale zasekli jste se na váze, můžeme doporučit potraviny, které obsahují prvky, co vám pomohou zlepšit nejen náladu, ale také zdraví. Ruku v ruce jdou tyto dva prvky v rámci zdravého životního stylu. Jaké potraviny jsou zdravé, zlepší náladu a zároveň tělu dodají vše potřebné?

Správně sestavený jídelníček je základ

Správně zvolené potraviny vám mohou dodat spoustu energie. Pokud k tomu začnete se sportem, který vás bude bavit, budete mít vyhráno. Některé potraviny vás zbaví únavy, depresí a špatné nálady. Jaké potraviny ale zvolit, aby byly zdravé a zároveň vám dodaly energii a zbavily vás psychických problémů?

V tomto případě je velmi klíčová glukóza, která má velký vliv na práci mozku. Ten produkuje serotonin, což je hormon štěstí. Právě ten potřebujeme k tomu, abychom se cítili v pohodě a neřešili každodenní problémy. Glukózu nenajdete pouze ve sladkostech, ale také v jiných potravinách. Ve sladkostech najdete hlavně jednoduché sacharidy, které budou fungovat pouze krátkou dobu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké prvky byste měli tělu doplnit?

V případě zdravého jídelníčku byste nikdy neměli zapomínat doplňovat například hořčík. Ten je důležitý hlavně v případě, že máte bolavé klouby nebo jste často podráždění nebo nestíháte své pracovní povinnosti. Díky hořčíku toho budete stíhat mnohem více, navíc budete odpočatí a budete se lépe soustředit. Najdete ho v kvalitní hořké čokoládě, luštěninách nebo pečivu.

Vitamin B6 je také velmi důležitý. Najdete ho v banánech, játrech nebo cereáliích. Komplexní sacharidy jsou neméně důležité. Zabrání tomu, že se vám bude hladina glukózy rychle měnit. Najdete je v pečivu, těstovinách nebo rýži. Zaměřit byste se měli především na sladkosti, které byste měli z jídelníčku úplně vynechat.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/mood-food