Dobrý sluha, ale zlý pán: telefon bere čas a energii, změňte to

Čím dál častěji se setkáváme s tím, že telefon je sice velmi dobrým pomocníkem, ale dokáže být také věznitelem a žroutem času. Telefon nám nabízí různé zajímavé možnosti, v dnešní moderní době se s ním dá dělat opravdu mnoho činností. Myslete ale také na své zdraví a pokuste se omezit množství času trávené na telefonu. Nemusíte mít telefon neustále v ruce, naučte se zacházet s ním přiměřeně. Nechte telefon, aby byl vaším věrným služebníkem, ale nenechte ho vás ovládnout.

Plýtvání časem

Než začnete podnikat různá opatření proti věčnému vysedávání na telefonu, zkuste se dopočítat, kolik času na telefonu denně ztratíte. V dnešní moderní době lidé neustále někam spěchají a mají jen velmi málo času. Uvědomte si, že z tohoto mála si ještě ukrajujete právě používáním mobilního telefonu.

Zdroj obrázku: Freepik

Kolik času denně trávíte na sociálních sítích, sledováním videí, filmů, seriálů, hraním her, chatováním s přáteli a dalšími aktivitami? S tímto výpočtem vám může pomoci celá řada aplikací, které dokáží čas spočítat a také mají možnost vám jej omezit pomocí zamykání aplikací po určitém časovém limitu.

Vypněte oznámení

Pokud vám neustále chodí upozornění ze sociálních sítí, nové liky, komentáře a další vymoženosti, měli byste si uvědomit, že i toto vás neustále nutí znovu a znovu používat telefon. Přitom se jedná o nedůležité zprávy, které stačí pročíst třeba jen dvakrát denně, rozhodně vám nikam neutečou. Vyzkoušejte to a uvidíte, kolik tím najednou získáte času. Tento čas pak můžete využít jinak, lépe, smysluplněji.

Zdroj obrázku: Freepik

Dál od telefonu

Držte se od telefonu dál, nemusíte ho neustále nosit v kapse. Všechny tyhle kroky, které podniknete, budou mít příznivý dopad nejen na množství vašeho času, ale i na vaše zdraví. Budete si méně kazit oči, zlepší se vaše problémy s bolestmi hlavy, krční páteří, únavou, nespavostí a mnoha dalšími.

Zdroj: https://www.cnbc.com/2018/01/03/how-to-curb-you-smartphone-addiction-in-2018.html