Dobu hoření svíčky prodlouží sůl nebo zmrazení
Když se řekne svíčka, každému se vybaví něco jiného. Faktem ale zůstává, že svíčky jsou oblíbeným doplňkem většiny domácností. Zapálená svíčka navozuje příjemnou atmosféru. Svíčky jsou i oblíbeným dárkem, který potěší. Ačkoliv se svíčky mohou používat celoročně, jejich hlavní sezóna je od podzimu do jara. Svíčky jsou také spojovány s mnoha významnými dny.
Na Dušičky svíčky rozzáří každý hřbitov a jsou připomínkou těch, kteří už nemohou být mezi námi. Kvůli venkovním podmínkám svíčka vydrží hořet jen pár hodin. Neodmyslitelně patří i k Vánocům. Adventní věnec bez svíček si většina z nás neumí představit. Bohužel tím, že svíčky hoří rychle, málokdy vydrží až do Štědrého dne. Z důvodu rostoucích cen svíčky letos nepatří k nejlevnějším nákupům, ale stačí znát několik triků a prodloužíme životnost svíčky.
Jak vybrat správnou svíčku
Při výběru svíčky se díváme na cenu, vzhled, velikost, barvu a vůni. Měli bychom se ale zaměřit i na prohlášení výrobce o tom, jak dlouho bude svíčka hořet. Než si svíčku koupíme, je dobré znát těchto pár pravidel, aby nám svíčka vydržela hořet co nejdéle. Čím bude svíčka těžší, tím déle bude hořet. Dobu hoření určuje parafin, ze kterého je svíčka vyrobena. Další, na co bychom se měli při výběru svíčky zaměřit, je knot. Knot by neměl být kratší než 0,5 cm a delší než 1 cm. Pokud je knot delší, můžeme ho zastřihnout, jak budeme potřebovat.
Osvědčené triky pro prodloužení hoření svíčky
Každý, kdo má oblíbenou svíčku, by si přál, aby její životnost byla co nejdelší, aby si mohl užívat její vůni a pohled na třepotající se plamének. Surovinou, která nám k tomuto přání dopomůže, je sůl. Sůl nasypeme kolem knotu, což způsobí, že bude hořet jasněji a mnohem pomaleji. Nesmíme to ale se solí přehnat. Další možností je dát svíčku na několik hodin do mrazáku. Tato metoda je ideální řešení, pokud se chystáte dát svíčky ven. Po zapálení se bude vosk rozpouštět pomaleji.
Zdroj: https://www.marthastewart.com/2138430/how-to-make-candles-last-longer