Young Woman Ironing Clothes

Dodat domovu vůni můžeme během žehlení i vysávání

Kdo by si nepřál žít ve voňavé domácnosti? Lze jí docílit pravidelným úklidem, kterým se zbavíme špíny. Také je důležité pravidelně větrat, aby se v obydlí vyměňoval vzduch. Vonět ale může i vaše prádlo nebo koberce. Stačí k tomu využít doma vyrobené vůně. Jak na to? Je to jednoduché, když využijete náš návod.

Použijte napařovací žehličku

Prádlo může krásně vonět, když ho budete žehlit napařovací žehličkou. Do prostoru nádoby určené na vodu nalijete roztok s esenciální vůní. Budete k tomu potřebovat 200 mililitrů destilované vody, kterou lze koupit v drogerii. Pak do ní přidáte asi 20 mililitrů alkoholu, lze použít třeba líh nebo vodku. Doplníte asi 10 kapkami esenciálního oleje, který máte nejoblíbenější. Jak budete prádlo napařovat žehličkou, tak se skrze páru do něj dostane vybraná vůně.

Provoňte byt pomocí vysavače

Když se vysává vysavačem, málokdy to voní. Kolikrát se z vysavače line docela nepříjemný zápach. Není divu, když vysává špínu a různé nečistoty, jež posbírá na kobercích a podlaze. Zkuste tedy osvěžit vzduch, který bude z vysavače proudit. Tím zároveň přispějete i k provonění celého bytu.

Zdroj obrázku: Freepik

Vanilkový cukr

Na trhu existují vonné tyčinky, které se vkládají přímo do vysavače. Nejsou levnou záležitostí, takže možná budete hledat levnější alternativu. Ta se hned nabízí. Máte-li doma balíček vanilkového cukru, můžete ho rozsypat po koberci, nechat chvíli působit a pak vysát. Určitě si všimnete, že vanilkou voní i prostor místnosti.

Esenciální olej

Nemáte-li rádi vanilku, pak trik vyzkoušejte s obyčejným cukrem, který pokapete trochou esenciálního oleje dle vlastního výběru. Cukr však musíte nejprve dát do uzavíratelné nádoby, aby měl čas do sebe vůni z esenciálního oleje vstřebat. Stačí pár dní a pak ho použijete stejně jako výše uvedený vanilkový cukr.

Zdroj: https://bemoxe.com/blogs/news/12-ways-to-use-essential-oils-to-scent-a-room