Sexy Beautiful Redhead Girl With Long Hair Beauty

Dodejte svým vlasům objem přirozeně. Po domácím oplachu váš účes zazáří

Nejen v létě trápí mnoho žen problém se splihlými vlasy. Účes bez objemu se vyskytuje především u žen s řídkými vlasy. Aby byly u kořínků prameny pěkně nadýchané a účes si udržel tvar po celý den, stačí po každém umytí provést jeden z následujících triků. Zároveň se snažte omezit vlasovou kosmetiku, která vlasy zatěžuje a tahá dolů.

Prohoďte pořadí během mytí

Myjete vlasy nejprve šamponem a poté kondicionérem? Zkuste tento postup obrátit. Nejprve naneste na mokré vlasy kondicionér, nechte pár minut působit, smyjte a poté vlasy umyjte jemným šamponem. Místo pěn a gelů na vlasy použijte lehký lak. Pudr na vlasy absorbuje přebytečný maz, nadzvedne vlasy hned u kořínků a zafixuje účes.

Smíchejte 4 lžíce epsomské soli a vlasového kondicionéru se sklenicí vroucí vody. Jakmile se sůl rozpustí, přidejte další tři sklenice vody. Počkejte, až směs trochu vychladne, a důkladně si s ní opláchněte vlasy a pokožku hlavy. Oplach můžete také nalít do větší misky, naklonit se nad ni a vlasy do ní ponořit. Vlasy vysušte fénem v předklonu.

Zdroj obrázku: Freepik

Oplach ze škrobu

Lžíci bramborového škrobu smíchejte s jedním litrem převařené vychladlé vody. Pokud máte delší vlasy, použijte klidně i tři lžíce škrobu a další sklenici vody. Oplach nalijte do misky, namočte do něj vlasy a pokožku hlavy a pohybujte hlavou tak, aby se vlasy rovnoměrně namočily. Poté je vysušte a důkladně vykartáčujte. Pamatujte, že pokud na vlasech zůstane příliš mnoho škrobu, efekt bude opačný a účes splihne.

Na poslední odvar budete potřebovat jeden litr převařené vody a půl lžičky zeleného jílu. Vše důkladně promíchejte. Směs nalijte na umyté, vlhké vlasy od kořínků až ke konečkům. Opláchněte pouze vodou, vysušte a upravte si vlasy. Pokud ale jíl dostatečně nevypláchnete, vlasy budou hrubé a suché. Z jílu si můžete připravit i vlasovou masku, která zvětší objem a zamezí padání vlasů.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/knots-in-hair