Washing Machine 2668472 1920

Dokonale čistá pračka díky 4 zvláštním přísadám

Je to zvláštní přemýšlet nad pračkou jako nad něčím, co se může zašpinit. Na druhou stranu to ale dává smysl. Slouží k praní špinavých věcí, které vytahujeme krásně čisté a voňavé. Bohužel všechny nečistoty neodtečou se špinavou vodou. Některé se postupně hromadí, až dojde k tomu, že je pračka zkrátka špinavá.

Jak poznat špinavou pračku?

V ideálním případě si najděte čas na pravidelné čištění pračky jednou za několik měsíců. Naučte se také rozpoznat několik varovných příznaků, že je pračka špinavá.

  • Z pračky jde nepříjemný zápach
  • Vyprané oblečení nevoní svěžestí
  • Na první pohled vidíte nečistoty v bubnu nebo na těsnění
  • Často se ucpává odtokový filtr
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jednoduchý návod pro čištění pračky

Náprava špinavé pračky naštěstí není nic komplikovaného ani drahého a bohatě si vystačíte s věcmi, které máte běžně doma. Konkrétně budete potřebovat následující ingredience:

  • Vodu
  • Kyselinu citronovou
  • Kyselinu askorbovou
  • Mycí tablety do myčky

Postup čištění pračky

Při čištění pračky začněte umytím přihrádky na prací prostředek. Zásuvku ideálně úplně vytáhněte a vymáchejte v čisticím přípravku. Následně si připravte hrnec s 6 litry vody, kam přidáte polovinu sáčku kyseliny citronové a polovinu sáčku kyseliny askorbové. Tuto směs nalijte do bubnu a spusťte program na co nejvyšší teplotu. Potom pračku otevřete a vyčistěte filtr. Dalším krokem je přidání zhruba 4 tablet do myčky, které také vložíte přímo do bubnu a spustíte program na vysokou teplotu. Na závěr očistěte těsnění dvířek i samotný otvor pračky. Pokud byla pračka opravdu hodně špinavá, vložte další tablety do myčky a znovu zapněte prací program.

Až vytáhnete oblečení vyprané v čisté pračce, rozdíl rozhodně poznáte. Snažte se proto dodržovat pravidelné intervaly a myslet na čištění. Pomůžete tím nejenom voňavému prádlu, ale zlepšíte i životnost pračky, kterou nebudou trápit takové nánosy vodního kamene.