Small Child Brushes Teeth With Bamboo Toothbrush

Dokonale čisté zuby i bez použití pasty: doma najdete hned několik skvělých alternativ

Máte ji dlouho napsanou na nákupním seznamu, ale přesto na ni zapomenete? Ano, řeč je o zubní pastě, která dojde v nejméně příhodnou chvíli. Jak si vyčistit dobře zuby i bez ní? Věřte, že se doma najde mnoho výrobků, které ji mohou nahradit, odstraní účinně plak, a dokonce i vybělí bez poškození sklovinu. Jen musíte vědět, které to jsou!

Jedlá soda pomůže i se zuby

Co by byla domácnost bez jedlé sody? Nahradí kypřicí prášek, čisticí prostředek i prací gel, a také zubní pastu! Stačí smíchat lžičku jedlé sody s peroxidem vodíku a vytvořenou pastou si vyčistit zuby. Jedlá soda i peroxid vodíku účinně likvidují bakterie a usazený plak, zatočí se zubním kamenem. Při používání 3krát týdně se předchází vzniku paradentózy. Pro zlepšení chuti postačí přidat 2–3 kapky mátového nebo citronového esenciálního oleje.

Bíločerná kombinace proti zubním skvrnám

Namísto jedlé sody lze obdobně použít kuchyňskou sůl, stačí krapet nasypat na vlhký zubní kartáček a vyčistit běžným způsobem, akorát je nutné důkladněji vypláchnout ústní dutinu. Pro zvýšení bělicího účinku je možné smíchat lžičku soli s jednou tabletou živočišného uhlí a používat jako zubní pastu. Aktivní složky uhlí si poradí se zubními skvrnami po časté konzumaci kávy a čaje nebo způsobené kouřením, současně tato směs nikterak nepoškozuje sklovinu.

Zdroj obrázku: Freepik

Kokosový olej čistí od bakterií

Další možností, jak si vyčistit zuby bez zubní pasty, je použití kokosového oleje, kterým si dokonale vypláchnete ústa od bakterií. Stačí si nalít lžičku kokosového oleje do úst a asi 10 minut nechat působit, poté vypláchnout. Pak jen dočistěte kartáčkem se solí pro eliminaci plaku.

Bílý kaolinový jíl je jistota

Oblíbeným prostředkem v kosmetice je bílý kaolinový jíl, který se používá na pleťové nebo vlasové masky. Z jemného prášku si lze vyrobit i domácí zubní pastu, stačí smíchat s kokosovým olejem nebo olejem z černého kmínu. Tato zubní pasta vyniká množstvím minerálů, jako jsou vápník, křemík, hořčík a fosfor, k tomu se může pochlubit antibakteriálními účinky a zabraňuje šíření zápachu z úst.

Zdroj: https://www.dentalone-ga.com/locations/fayetteville/no-toothbrush-no-toothpaste-no-problem/