face-mask-2578428_1920

Dokonalé čistící masky si snadno vyrobíte doma z několika ingrediencí

Póry jsou otvory v kůži, které jsou únikem pro maz a odumřelou kůži. Normálně nejsou pouhým okem viditelné, čas od času se ale objeví hluboké a viditelné póry. Nadměrná sekrece mazu může pór zablokovat a vést k tvorbě černých teček či akné. Abyste tomu zabránili, musíte se postarat o každodenní péči a obličej dobře očistit. Je také důležité odstraňovat odumřelou pokožku a hydratovat ji. Při čištění a zúžení pórů může také pomoci pravidelné používání masky, kterou lze snadno vyrobit doma. Jak pro tento účel pomůže vejce, želatina nebo jedlá soda?

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vaječná maska 

Jedním z nejlepších způsobů, jak vyčistit póry, je vaječná maska. Senzačně je stahuje a tónuje pokožku. Bohatě postačí jeden bílek a 1/4 čajové lžičky citronové šťávy. Suroviny smíchejte tak, aby vznikla jednolitá směs. Masku aplikujte na obličej, nechte zaschnout a následně ji odloupejte. Obličej postačí umýt vodou a hydratovat krémem.  

Jedlá soda

Účinná maska pro ucpané póry může být také vyrobena z jedlé sody, která má antibakteriální účinek, odstraňuje mrtvou pokožku a navíc rozjasňuje zabarvení po akné. Dvě polévkové lžíce sody smíchejte se dvěma lžícemi citronové šťávy. Tuto směs vetřete do kůže obličeje, zejména v T-zóně, a nechte masku po dobu 20 minut působit.  Následně ji opláchněte teplou vodou. Tvář bude čistá a zářivá.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Želatinová maska 

Dalším patentem na ucpané póry je želatinová maska. Stačí smíchat dvě polévkové lžíce želatiny a dvě polévkové lžíce mléka, zahřát směs v hrnci, dokud se nevytvoří jednotná hmota. Když maska vychladne, aplikujte ji na obličej a nechte asi 30 minut působit. Po uplynutí této doby masku z obličeje rychlým pohybem strhněte. Černé tečky se na masku přichytí, takže kůže bude dokonale vyčištěna. Tyto masky nedělejte více než dvakrát týdně, aby nedošlo k podráždění pokožky obličeje.