Dokonale rovné prádlo i bez žehličky: tyto triky pro krásné oblečení si zamilujete

Rozbila se vám žehlička nebo ji vůbec nemáte? Nebo nesnášíte žehlení pomocí žehličky? Ať je důvod jakýkoliv, máme pro vás několik způsobů, díky kterým své oblečení vyžehlíte, vyrovnáte, aniž byste potřebovali žehličku. Řešení je navíc rychlé a efektivní.

Ocet a horký vzduch

Tato metoda žehlení je ideální pro velmi zmačkané oblečení z materiálů, jako je flanel, bavlna a jiné podobné nesyntetické materiály. Vezměte si láhev s rozprašovačem a nalijte do ní vodu s octem v poměru 3 : 1. Nastříkejte na pomačkaná místa a použijte fén s teplým vzduchem. Nedržte přístroj přímo na oblečení, mohlo by se spálit. Držte jej alespoň pět až deset centimetrů od tkaniny. 

Zdroj obrázku: Freepik

Žehlička na vlasy

Taková žehlička sice nevyžehlí veškeré velké plochy, ale například límce od košil, sukně, manžety a jiné menší plochy vyžehlí úspěšně. Zapněte žehličku na plný výkon a látku z bavlny vložte do žehličky a přejeďte s ní po požadovaném místě. Pokud chcete vyžehlit syntetické materiály, snižte na žehličce výkon. Před použitím si také žehličku prohlédněte, zda na ní nezůstaly zbytky tužidla či laku na vlasy.

Vlhko může být někdy i dobré

Vlhko vyháníme z domova, aby se nám nikde v domácnosti nemnožila plíseň. Ovšem při žehlení bez žehličky vlhkost vítáme. Pokud si chystáte oblečení do práce den předem, jistě děláte velmi dobře. Večer, když půjdete do vany či do sprchy, vezměte s sebou i oblečení, které pověsíte na ramínko a vlhkost ze vzduchu se postará o veškeré nerovnosti. 

Zdroj obrázku: Freepik

Teplý kastrol

Žehlení pomocí hrnce je jednoduché. Vezměte si dokonale umytý hrnec, napusťte ho vodou a dejte na sporák. Jakmile začne voda vařit, položte tenkou tkaninu na pomačkaný oděv a s ní i vřelý hrnec – chvilku podržte, nadzvedněte a přesuňte na další pomačkané místo. 

Oblečení bez pomačkání

Prádlo v pračce obvykle pereme na program s nejvyššími otáčkami, aby bylo co možná nejvíc vyždímané. Pokud ovšem chcete, aby oblečení nebylo zmačkané, zvolte co nejnižší otáčky a poté prádlo dobře pověste. Problém se zmačkanými oděvy pak vůbec nemusíte řešit.

Zdroj: https://www.reviewed.com/laundry/news/6-ways-to-iron-your-clothes-without-an-iron