Beautiful Woman Arranging Herself Mirror

Dokonalý lesk zrcadlu propůjčí čaj, jedlá soda nebo kyselina citronová

Žádné zrcadlo vám sice neřekne, kdo je na světě nejkrásnější, ale může vám pomoci dotáhnout váš vzhled k dokonalosti třeba před důležitou pracovní schůzkou nebo romantickou večeří. Jen je třeba, aby bylo opravdu čisté a beze šmouh, jinak vám může utéci nějaký důležitý detail, kvůli kterému nakonec třeba neuspějete. A to by byla rozhodně škoda. Pojďme se tedy podívat na to, jak nejlépe zbavit koupelnové zrcadlo všech šmouh a dalších nečistot.

Papír nebo mikrovlákno

Základem údržby zrcadel, ale i dalších skleněných povrchů je správný materiál. Na zrcadlo byste měli mít vyčleněný hadřík z mikrovlákna, se kterým nebudete čistit nic jiného než zrcadla, abyste nepřenášeli nečistoty z jiných povrchů. Nemáte-li zrovna mikrovlákno po ruce, podobnou práci odvede také kombinace novinového papíru a savé kuchyňské utěrky.

Zdroj obrázku: Freepik

Lepší než drahé chemikálie

Při mytí zrcadel, potažmo oken, můžete samozřejmě použít přípravky z drogerie. V takovém případě ale asi budete muset sáhnout hlouběji do kapsy a nemít obavu z chemikálií, které obsahují. Nebo si můžete vyrobit vlastní čisticí prostředky. Skvělý je například ocet. Jednu polévkovou lžíci rozmíchejte ve sklenici vody, přelijte do postřikovače a směle s ním zrcadlo omyjte. Ocet vás zbaví prakticky všech nečistot.

Recepty našich babiček

Existuje však spousta dalších, léty osvědčených alternativ. Tušíte správně, jde o takzvané recepty našich babiček z dob, kdy se chemické čističe vůbec neprodávaly. Kdysi se tak k mytí zrcadel a oken používal silný nálev černého čaje. Čaj nechte vychladnout na pokojovou teplotu a pomocí postřikovače a hadříku s ním zrcadlo omyjte. A pomoci si můžete také roztokem ze 40 g jedlé sody a 250 ml teplé vody. Do této směsi můžete přidat ještě pár kapek citronu nebo jednu lžičku krystalové kyseliny citronové. Zrcadlo a koneckonců i celá koupelna budou pak také hezky vonět.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a35244651/how-to-clean-a-mirror/