beautiful-woman-arranging-herself-mirror

Dokonalý lesk zrcadlu propůjčí čaj, jedlá soda nebo kyselina citronová

Žádné zrcadlo vám sice neřekne, kdo je na světě nejkrásnější, ale může vám pomoci dotáhnout váš vzhled k dokonalosti třeba před důležitou pracovní schůzkou nebo romantickou večeří. Jen je třeba, aby bylo opravdu čisté a beze šmouh, jinak vám může utéci nějaký důležitý detail, kvůli kterému nakonec třeba neuspějete. A to by byla rozhodně škoda. Pojďme se tedy podívat na to, jak nejlépe zbavit koupelnové zrcadlo všech šmouh a dalších nečistot.

Papír nebo mikrovlákno

Základem údržby zrcadel, ale i dalších skleněných povrchů je správný materiál. Na zrcadlo byste měli mít vyčleněný hadřík z mikrovlákna, se kterým nebudete čistit nic jiného než zrcadla, abyste nepřenášeli nečistoty z jiných povrchů. Nemáte-li zrovna mikrovlákno po ruce, podobnou práci odvede také kombinace novinového papíru a savé kuchyňské utěrky.

Zdroj obrázku: Freepik

Lepší než drahé chemikálie

Při mytí zrcadel, potažmo oken, můžete samozřejmě použít přípravky z drogerie. V takovém případě ale asi budete muset sáhnout hlouběji do kapsy a nemít obavu z chemikálií, které obsahují. Nebo si můžete vyrobit vlastní čisticí prostředky. Skvělý je například ocet. Jednu polévkovou lžíci rozmíchejte ve sklenici vody, přelijte do postřikovače a směle s ním zrcadlo omyjte. Ocet vás zbaví prakticky všech nečistot.

Recepty našich babiček

Existuje však spousta dalších, léty osvědčených alternativ. Tušíte správně, jde o takzvané recepty našich babiček z dob, kdy se chemické čističe vůbec neprodávaly. Kdysi se tak k mytí zrcadel a oken používal silný nálev černého čaje. Čaj nechte vychladnout na pokojovou teplotu a pomocí postřikovače a hadříku s ním zrcadlo omyjte. A pomoci si můžete také roztokem ze 40 g jedlé sody a 250 ml teplé vody. Do této směsi můžete přidat ještě pár kapek citronu nebo jednu lžičku krystalové kyseliny citronové. Zrcadlo a koneckonců i celá koupelna budou pak také hezky vonět.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a35244651/how-to-clean-a-mirror/