Make Up1

Dokonalý make-up během 5 minut zvládnete i vy. Stačí znát ty správné triky

Spěcháte ráno do práce? Nudí vás dlouhé hodiny strávené před zrcadlem při pokusech o dokonalý make-up? Líčení se během pandemie stalo něčím téměř nepotřebným, na co mnoho žen zapomnělo. Nyní se ovšem vracíme zpět do normálu a s tím bychom se měli naučit, jak dosáhnout přirozeného vzhledu během velmi krátké doby. Stačit vám na to bude pouhých 5 minut!

Bez korektoru se neobejdete

Na prvním místě je zvlhčující krém. Jde to základ, který nemůžete ignorovat. Stačí přitom jen malé množství. I když během pandemie pracujete na dálku a nenosíte svůj make-up každý den, stojí za to udělat si z tohoto kroku každodenní rituál. Pokožka je po zimě často suchá, takže se nevzdávejte zvlhčování pomocí krému nebo olejů, například růžových.

Zdroj obrázku: Freepik

Korektor na obličej i oči může být užitečný v mnoha situacích. Zesvětlí tmavé kruhy pod očima, sníží otoky, zamaskuje zarudnutí na tvářích a bradě. Stojí za to zvolit správnou barvu korektoru pro pokožku, aby nedošlo k nepříjemným kontrastům. Chladné nahé odstíny vyhovují většině typů pleti. Na tuto vrstvu poté můžete nanášet další produkty (podklad, pudr, rozjasňovač atd.).

Kočičí oči a růžová rtěnka vás zachrání

Zvýraznění oka je nesmírně důležité a kočičí tvary stále vedou. Na trhu existují značky, které se soustředí na řasy. Zaměřte se proto na samotný štětec. Chcete je rozvlnit, prodloužit nebo zahustit? To už je na vás. Je důležité, aby se inkoust nerozmazával, protože se brzy oteplí a potom to nebude vypadat hezky. Můžete experimentovat i s barvami, ale klasický modrý inkoust byste měli mít vždy po ruce.

Zdroj obrázku: Freepik

Růžová rtěnka se ukázala jako velký pomocník, a to nejen pro rty. V nouzových situacích ji můžete použít také na lícní kosti, víčka nebo špičku nosu. Vše, co potřebujete, jsou jemné body, které rozetřete jedním prstem. Překvapení? Profesionální vizážisté používají tento trik již celá léta, protože mají na výběr mnoho barev. Vy tím získáte svěží a mladistvý vzhled, eliminujete únavu a nedostatek spánku. Vyzkoušejte to a uvidíte samy!

Zdroj: https://www.harpersbazaar.com/beauty/makeup/g9560208/5-minute-makeup-routine/