Young Woman With Hairspray

Dokonalý účes zafixuje správné použití laku a tužidla

Vlasové tužidlo a lak na vlasy jsou jedny z nejběžnějších a nejběžněji používaných stylingových produktů pro krátké i dlouhé vlasy. Potřebujete si účes upravit tak, aby vám po celý den vydržel jako ze salonu? Přečtěte si tyhle jednoduché kroky, se kterými si usnadníte ranní úpravu účesu, a navíc se vám vlasy neslepí.

S lakem na vlasy se musíte naučit zacházet

Pokud chcete, aby váš účes vypadal po dlouhém dni v práci stále jako od kadeřníka, musíte použít šikovného pomocníka, který ho při závěrečném nástřiku dokonale zafixuje. Laky na vlasy jsou bezesporu nejběžněji používané fixátory vlasů. Když chceme získat speciální účes, který vydrží mnohem déle, máme nutkání lak nastříkat v pořádné dávce. Jenže místo toho, aby účes zafixoval, vlasy slepí do nevzhledných pramínků. A účes má ke kráse hodně daleko.

Výhody laku na vlasy

Není tomu tak dávno, kdy kadeřnické salony voněly i přes zavřené dveře typickou vůní laku. Pak jako by se na nějaký čas vytratil. A už je zase zpět. Pokud chceme účes s nějakým objemem, vždy se uchýlíme k použití produktu, který zajistí stoprocentní fixaci. A navíc lak dokáže udržet kromě fixace také objem. Pokud je používán správně.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak lak na vlasy aplikovat? Aby lak perfektně zafixoval účes, nastříkejte jej na vlasy z dostatečné vzdálenosti. Zkušené kadeřnice stříkají lak ve vzdálenosti asi 30 cm. Snažte se nedržet sprej na jednom místě. Lehce pohybujte rukou, která ho drží ve stejné vzdálenosti od hlavy. Pokud chcete zafixovat jen některé pramínky, například ofinu, držte lak blíže k účesu. Vzdálenost 10 cm je dostačující.

Jak nanést tužidlo na vlasy?

S pěnou na vlasy je to podobné jako s lakem. Pokud ho na vlasy aplikujete velké množství, vlasy budou slepené. Na vlasy po ramena aplikujte pěnu v množství o velikosti mandarinky. Poté kosmetiku rozetřete v dlaních a rovnoměrně vetřete do vlasů. Začněte spodní vrstvou a postupujte směrem do horních pramenů.

Aplikujete-li pěnu do kudrnatých vlasů, pak je jejím účelem zdůraznit kroucení pramenů, nikoliv je kroutit. To mají dělat kulmy. Aby pěna dodala vlasům objem od kořínků, aplikujte ji do vlhkých vlasů. Poté pěnu dejte na hřeben a rozčešte vlasy od kořínků. Nakonec vlasy v místech, kam jste nanesli pěnu, nadzvedněte.

Zdroj: https://www.hair.com/how-to-use-hairspray.html