Domácí barvení vlasů může zanechat skvrny na oblečení nebo pokožce, všechny lze ale odstranit

Ne každý je ochoten investovat čas a nemalé finanční prostředky do toho, aby si nechal vlasy nabarvit v profesionálním kadeřnickém saloně. Naštěstí pro takové případy existuje široký výběr různých druhů barev na vlasy, které lze použít i doma. Tato alternativa je jistě v současné době mnohem více využívaná než dříve, protože z  důvodu stále probíhající pandemie koronaviru jsou kadeřnictví více méně stále zavřená a lidé si musejí poradit jinak.

V salonu se však jen velice zřídka stane, že vám na oblečení steče barva a zanechá tam skvrnu. Totéž platí také pro pokožku, protože tu kadeřník ihned očistí. V domácím prostředí je však riziko vzniku skvrn mnohem vyšší. Naštěstí existují způsoby, jak vznik těchto skvrn minimalizovat, a když už vzniknou, jak je účinně odstranit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Skvrny od barvy na oblečení 

Je samozřejmostí, že svůj oděv budete před případným znečištěním chránit, například ručníkem, ale i přes sebevětší opatrnost může přece jen barva stéct nebo vystříknout až na oblečení. V takovém případě doporučujeme včasný zásah, a to pomocí:

  • citronové šťávy,
  • laku na vlasy.

Citrónová šťáva je přírodní univerzální čistič. Vezměte potřísněný kus oblečení, dejte ho do teplé vody a použijte čerstvý citron rozkrojený napůl. Na znečistěné místo kapejte šťávu, dokud skvrna nezačne blednout. Poté oděv vymáchejte v teplé vodě a vyperte v pračce, jak jste zvyklí.   

Pokud jde o použití laku na vlasy, nejprve ze znečištěného místa odstraňte co nejvíce barvy, ale opatrně, abyste ji nevetřeli do oděvu. Poté na toto místo nastříkejte lak na vlasy a oděv vyperte v pračce na běžný program.

Zdroj obrázku: Pixabay

Skvrny od barvy na pokožce 

Abyste snížili riziko zabarvení pokožky při barvení vlasů, doporučuje se pokožku v  okolí vlasového porostu předem natřít kosmetickou vazelínou nebo mastnějším typem krému.

Pokud při barvení vlasů zaznamenáte skvrny od barvy na pokožce a budete reagovat okamžitě, postačí vám obvykle k jejich odstranění pouze teplá voda. Pokud nestačí, můžete do ní přidat také mýdlo.

Obdobně jako u oblečení, i u pokožky často pomůže lak na vlasy, kterým postříkejte skvrnu a poté lak setřete nejlépe pomocí prostředku pro odlíčení. I citron je pomocníkem, který kromě oblečení očistí také vaši pokožku. Nejlepší je nechat citronovou šťávu na daném místě nějakou dobu působit.

Mezi doporučené prostředky, kterými můžete pokožku očistit od skvrn způsobených barvou na vlasy, patří také dětský olejíček.