Cleaning Wc Housekeeper Cleaning Man Toilet Brush Up Toilet Cleanliness Hygiene Cleaning Toilet Bowl Cleaning Service Concept

Domácí čisticí prostředek zbaví toaletu usazenin a nečistot

Co si budeme namlouvat, čistota domova se snadno posoudí podle vzhledu toalety. Čistá záchodová mísa je vizitkou každé domácnosti, protože se jedná o nejnavštěvovanější místnost všemi členy domácnosti i návštěvami. Jak ale docílit, aby mísa vypadala jako nová, když ji hyzdí vodní kámen a nevzhledné rezavé pramínky z usazenin? Není třeba běžet do drogerie pro nejdražší přípravek slibující nemožné. Mnohem snazší a levnější je vzít přísady ze špajzu a pustit se do očisty.

Hromadění vodních usazenin

Své o tomto problému vědí všichni, kdo žijí v oblasti s tvrdou nebo mineralizovanou vodou. Stačí jednou použít záchod nebo umyvadlo a po zaschnutí kapiček se objeví plak. Nejprve jde o flíček, který ale postupem dnů narůstá, a může dojít ke vzniku hrudek z uhličitanu vápenatého. Nic, o co bychom měli stát, protože šedivé nánosy vypadají opravdu příšerně. K tomu se jich nejde zbavit drhnutím. Co dělat?

Zdroj obrázku: Freepik

Zázračný domácí přípravek

Nic není ztraceno, toaletní mísa může zase zářit čistotou, ale bude zapotřebí připravit domácí čistič, který vznikne smícháním jedlé sody, kyseliny citronové a vody. Na tři díly jedlé sody připadají dva díly kyseliny citronové a na závěr se přidá jeden díl vody, vymíchá se hustá pasta. Tou se potřou všechna místa, která jsou špinavá nebo kde se objevil vodní kámen. Následně se musí posečkat alespoň třicet minut.

Bez práce a za pakatel

Čistá mísa za půl hodiny? Je tomu tak, protože jedlá soda působí jako jemné abrazivo, současně vyniká protiplísňovými a antibakteriálními účinky. Dezinfekční účinky má rovněž kyselina citronová. Společně zbaví nečistot, nebezpečných patogenů, ale také nežádoucích pachů. Po uplynutí doby se štětkou a hadrem mísa dočistí a vysuší papírovou utěrkou. Předností tohoto domácího čističe je rychlost, se kterou odstraňuje vodní kámen, k tomu stojí jen pár korun.

Zdroj: https://mastermaid.ca/best-ways-to-clean-toilet-without-harsh-chemicals/