Hygiene 3254675 1280

Domácí čisticí prostředky se postarají o dokonalou domácnost bez použití agresivní chemie

Věděli jste, že je možné si doma vyrobit čističe, které s jistotou odstraní nečistoty i bakterie? Samozřejmě je jednoduché zajít si do obchodu a koupit první chemický prostředek, který uvidíte, ale zjišťovali jste někdy, jaký vliv na zdraví mají takové čističe? Mohou způsobit astma, alergie, ale i podráždění dýchacích cest či pokožky. Nejlepším řešením je si takový prostředek vyrobit doma. Stačí vám pár ingrediencí a domov se bude lesknout jako na obálkách časopisu.

V hlavní roli ocet

Ocet je ideálním čističem pro mnoho povrchů. Zajistí odstranění vodního kamene z konvice, vodovodní baterie a jinde. Pro odstranění vodního kamene z konvice stačí nalít ocet do nádoby a zapnout. Po uvaření nechte ještě dvě hodiny působit. Na vodovodní baterie zase účinně zabere, když namočíte hadřík do octa a poté jej umístíte na vodní kámen. Stačí nechat několik minut působit a poté hadříkem utřít a umýt teplou vodou. A pokud nalijete ocet a vodu ve stejném poměru do lahve s rozprašovačem, získáte prostředek na čištění oken a sprchových dveří.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jedlá soda

Soda je dokonalá pro odstranění pachů z lednice. Nasypte 100 gramů jedlé sody do misky a umístěte ji do ledničky. Pokud smícháte trochu vody a jedlou sodu tak, aby vám vznikla pasta, můžete s ní vyčistit špinavé spáry, prkénka od masa, ale i usazeniny ze dřezu. Pokud máte ucpaný odpad, nasypte do něj pytlík sody a zalijte ji litrem vroucí vody.

Kyselina citronová

I kyselina citronová může být dokonalým pomocníkem pro čistou domácnost. Pokud ji smícháte s pracím práškem, dokonale vybělí bílé oblečení. Můžete také dvě lžičky přidat do myčky na nádobí a vaše sklenice se budou lesknout jako nové. Jestliže máte stříbrné příbory nebo zašlé stříbrné šperky, můžete je vyčistit pomocí vody a kyseliny citronové. Na špinavou mikrovlnnou troubu stačí nasypat do misky tři lžičky kyseliny a zalít trochou vody. Na několik minut troubu zapněte a poté hadříkem vytřete.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a24885/make-at-home-cleaners/