Young Woman Uses Antiperspirant Armpit

Domácí deodorant je čistě přírodní a stojí pár korun. Vaše pokožka vám poděkuje

Antiperspiranty a deodoranty patří do každodenního života ženy i muže. Chrání před nepříjemným zápachem, ty kvalitní by neměly podráždit pokožku, ale naopak jí dodat ještě trochu výživy. Doma si můžete vyrobit takový deodorant, který vám bude vonět a navíc bude účinný. Zakoupené už nebudete nikdy potřebovat.

Deodorant by měl poskytnout celodenní ochranu proti potu

Vyrobit deodorant není nic těžkého. Nasypte čajovou lžičku dubové usušené kůry do sklenice vroucí vody a přikryjte. Po 20 minutách přeceďte, kousky obvazu ponořte do směsi a nanášejte na podpaží. Opakujte každý den po celý týden.

Můžete také smíchat jedlou sodu s kokosovým olejem, bramborovým škrobem a několika kapkami bergamotového oleje. Zahřejte, aby se přísady dobře propojily, nalijte do nádoby, nechte v ledničce a ráno si směsí vždy potřete podpaží. Zkusit můžete gel z aloe vera, citronové šťávy, lžičky glycerinu a několika kapek čajového oleje. Tenkou vrstvu vždy naneste do podpaží.

Zdroj obrázku: Freepik

Vybírejte vhodnou kosmetiku, dejte pozor na podráždění a alergie

Pokud používáte spíše antiperspiranty, věnujte pozornost složení. Hledejte hlavně kosmetiku s obsahem makadamiového oleje, který nejenže chrání před potem, ale také regeneruje pokožku. Deodoranty byste měli používat bez obsahu hliníku, protože jen takové jsou přírodního původu a dodají pocit svěžesti a ochrany.

Na citlivou pokožku můžete používat kamenec, což je minerál, jehož vlastnosti snižují pocení a také počet bakterií. Můžete zkusit blokátory, které najdete ve formě krému nebo deodorantu. Můžou působit dokonce až pět dní. Aplikujte je vždy večer před spaním. Dobře funguje také rozmarýn. Na něj nalijte vroucí vodu, nechte vychladnout, přelijte do sklenice a přidejte jablečný ocet. Odložte na tmavé a suché místo na 14 dní a po této době nalijte do rozprašovače. Můžete používat každý den, lze i zředit vodou.

Zdroj: https://greatist.com/health/diy-deodorant