Armpit Woman Depilation Concept Hand Up Clean Skin Studio Shot

Domácí deodorant je šetrný k pokožce, k výrobě postačí několik přírodních ingrediencí

Léto je spojené s příjemnými zážitky. Lidé odpočívají na dovolených, chodí na výlety. Bohužel v létě se člověk vlivem horkého počasí více potí. Nepříjemný zápach pomáhají eliminovat deodoranty. V drogeriích jich je poměrně velký výběr. Můžete ale vsadit na ekologičtější variantu, kterou si sami připravíte.

Co budete potřebovat na přípravu domácího deodorantu

Deodorant se aplikuje na tělo, zejména do podpaží, kde omezuje tělesný pach. Ten vzniká bakteriálním rozkladem potu. Kromě správné hygieny je tedy důležité deodoranty používat. V nabídce si určitě vyberete takový, který vám bude vyhovovat. Ale možná vás bude více bavit to, že si deodorant sami vyrobíte. Připravte si:

  • 1 lžíci bramborového škrobu,
  • 2 lžíce kokosového oleje,
  • 1 lžíci jedlé sody,
  • 12 kapek esenciálního oleje podle svého uvážení.

Postup přípravy deodorantu

Do misky budete postupně přidávat výše uvedené ingredience a mícháním z nich vytvoříte kompaktní hmotu krémové konzistence. Tu si dáte do lahvičky, kterou budete moct uzavřít uzávěrem. Pak je třeba nechat takto připravený deodorant ztuhnout, nejlépe na chladném místě v ledničce. Obvykle to trvá několik hodin. Dobré je nechat směs tuhnout přes noc. Ráno pak můžete svůj výrobek už aplikovat do podpaží. Nanesete ho pomocí prstů jako krém.

Zdroj obrázku: Freepik

Deodorant z bambuckého másla

Kromě uvedeného receptu je možné deodorant vyrobit i z bambuckého másla. Budete ho potřebovat 30 gramů. K tomu přidáte 50 g kokosového oleje, 10 g kukuřičného škrobu, 60 g jedlé sody a asi 15 kapek esenciálního oleje, který je vám nejvíce příjemný.

Postup přípravy tohoto deodorantu je stejný jako u předchozího. Opět vymísíte homogenní hmotu, necháte ji ztuhnout a ráno aplikujete.

Proč jsou přírodní deodoranty hitem

I v drogeriích je možné zakoupit deodoranty vyrobené na přírodní bázi. Je to v současné době žádané zboží, protože spousta lidí dává přednost ekologičtějším výrobkům, které jsou citlivější pro tělo.

Zdroj: https://www.gundersenhealth.org/health-wellness/be-well/how-to-make-natural-deodorant