Lokty3

Domácí hydratační krém si vyrobíte snadno a levně, pečovat o pokožku bude celý rok

Po zimě může být naše pokožka oslabená a suchá, protože zima je pro ni velmi těžká. Co dělat, abychom zlepšili stav naší pokožky doma? Se suchou pokožkou nemusíte hned běžet k lékaři nebo si v lékárně kupovat drahé krémy. Ukázalo se, že není nic jednoduššího než si připravit velmi levný krém, který efektivně hydratuje naši pokožku.

Péče o pokožku není pochopitelně důležitá jen během zimy, kdy ji chlad přirozeně vysušuje. Měli bychom o ni pečovat pravidelně během celého roku. To může přijít dost draho, pokud si budete kupovat kosmetické přípravy. Tento produkt vám pomůže mít nádhernou pokožku, a přitom za něj utratíte jen velmi malou finanční částku. Před výrobou ovšem bude nutná návštěva lékárny. Co budete potřebovat?

Zdroj obrázku: Freepik

Vypořádejte se s nepříjemným svěděním

V první řadě musíte zajít do lékárny a zakoupit si vitamin E v tekuté formě a vazelínový gel. Zakoupit nebo doma najít musíte také vhodnou nádobu, ve které budete zázračný produkt skladovat. Jakmile budete mít všechny tyto věci připravené, můžete se pustit do výroby. Jak na to a jak často vzniklý prostředek používat? Podívejme se na to.

Výroba domácího pomocníka

Do hrnce dejte pět čajových lžiček vazelíny. Zapněte mírný plamen a míchejte, dokud se vazelína zcela nerozpustí. Do výsledné kapaliny přidejte pipetou čajovou lžičku vitaminu E a vše důkladně promíchejte. Nakonec přidejte čajovou lžičku vymačkané citronové šťávy a znovu důkladně promíchejte. Celý výsledek nalijte do nádoby, kterou můžete uzavírat a přidejte nálepku s popiskem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedině tak budete vědět, co v nádobě máte a kdy jste to vyrobili. Krém zesílí svůj účinek, pokud si po aplikaci obalíte ruce, nohy nebo jinou postiženou oblasti fólií. Tento recept na domácí zvlhčovací krém je také skvělým tipem na dárek pro přátele. Domácí produkty jsou vždy skvělým dárkem a díky tomuto přípravku jim pomůžete zlepšit zdraví a pokožce vypadat svěže a mladě.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-dry-skin