Domácí kvas postaví zpátky na nohy. Během nachlazení i po tréninku doplní ztracenou energii
Nekontrolovatelné ceny potravin a rostoucí povědomí o potravinách znamenají, že stále více saháme po výrobcích, které používaly naše babičky a prababičky. Koneckonců zdraví má svůj začátek v kuchyni, a ne lékárně.
Co je to kvas
Kvas nazývaný také vesnická pomerančáda je nápoj získaný kvašením chleba. S pomerančem toho nemá mnoho společného, jen kromě možnosti rychlého vypití, které se využívalo hlavně při pracích na poli. Je třeba poznamenat, že tento tradiční nápoj má vysokou nutriční hodnotu a může přinést mnoho zdravotních výhod. Zlepšuje metabolismus a trávení.
Tato jantarová tekutina s vůní chleba a droždí má několik chuťových tónů. Dominují hořkosladké s mírným náznakem hořkosti v pozadí. Kvas je dnes k dispozici v mnoha obchodech s potravinami, ne každý však obsahuje „čisté zdraví“. Rozhodnete-li se koupit kvas, stojí za to pečlivě zkontrolovat štítek a nevybrat si ten, ve kterém jsou barviva, konzervační látky a jiné potravinářské přísady. Kvas lze bez větších problémů připravit i doma.
Posílení imunity
Kvas je cenným zdrojem vitamínů B podporujících činnost nervového systému, jakož i dvou vitamínů s antioxidačními vlastnostmi. Mluvíme o vitamínu E, který je důležitý pro inhibici procesů předčasného stárnutí buněk, a vitamínu C, který posiluje imunitní systém. Jeho účinek je posílen dvěma minerály přítomnými v kvasu (zinku a selenu), které mají také imunomodulační vlastnosti (posilují imunitu).
Stojí za to jej zahrnout do stravy nejen kvůli posílení těla a profylakticky, ale také při léčbě chronických onemocnění. Kvas se doporučuje zejména diabetikům, lidem postiženým srdečními, revmatickými a rakovinovými onemocněními. Doporučuje se sportovcům a každému, komu záleží na vitalitě kdykoli během roku. Stojí za to mít ho po ruce při nachlazení a jiných infekcích horních cest dýchacích. Je nápomocný při migrénách.
Zdroj: https://foodshop.hk/index.php?route=pavblog/blog&blog_id=52