Krásné ženy odhalily, že k dokonalé pleti stačí ingredience na pečení

Černé tečky – všichni je máme. Čas od času nás dokonce dokáží potrápit více než obvykle. Zkoušíme různé možnosti, od drahých kosmetických přípravků přes obyčejné vymačkávání až po drahé kosmetické služby. Bakterie na vašich rukou ale mohou udělat více škody než užitku. Možná se na chvíli zbavíte černých teček, ale kontakt vašich prstů s pokožkou obličeje může vyvolat nepříjemné a bolavé akné. Proto je lepší obrátit se na pomoc řady praktických léků, jež vaší pleti pomohou. A spoustu z nich najdete ve své kuchyni.

Jedlá soda s vodou

Jedlá soda je snad lékem na všechno, co vás napadne. Nejenže je skvělým pomocníkem v domácnosti, ale i v péči o pleť. Dokáže ji neutralizovat a odstranit veškeré nečistoty a mastnotu, včetně odumřelých kožních buněk. Postup je zcela jednoduchý. Připratvte si:

  • 2 lžíce jedlé sody
  • 2 lžíce vody

Smíchejte obě složky dohromady a snažte se vytvořit jednotnou, hladkou pastu. Naneste ji na pleť a rozetřete po celém obličeji. Chvíli masírujte a poté opláchněte teplou vodou. Nezapomínejte na zvlhčující krém. Proceduru opakujte dvakrát až třikrát týdně.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Hnědý cukr, med a citrónová šťáva

Kombinace hnědého cukru, medu a citrónové šťávy tvoří efektivní peeling na pleť. Jednoduše smíchejte všechny tři složky v poměru hnědý cukr, dvě lžíce citrónové šťávy a jedna lžíce medu. Následně směs vmasírujte krouživými pohyby do tváře. Snažte se být jemní, aby vám hnědý cukr nepoškodil pleť. Opláchněte a namažte výživným krémem. Uvidíte, jak bude vaše tvář hedvábně hladká.

Tea tree olej

Tea tree olej neboli olej z čajovníku je skutečně zázračným lékem. Spousta lidí je přesvědčena o jeho účincích a právem. Naleznete jej téměř v každé lékárně. Tento přírodní kosmetický přípravek účinně ničí bakterie a samozřejmě také černé tečky v jednom okamžiku. Na vatový tampónek naneste trochu tea tree oleje a vyčistěte problematickou oblast na tváři. Opakujte několikrát týdně.

Zelený čaj

Všichni víme, že pití zeleného čaje je pro naši pokožku výhodné, ale chcete-li černé tečky skutečně zničit, rozřízněte sáček zeleného čaje a smíchejte s malou lžičkou vody. Směs vmasírujte do obličeje a nechte působit asi 3 minuty. Opláchněte vlažnou vodou a naneste vyživující krém. Zelený čaj pomáhá snížit mastnotu pokožky, díky čemuž černé tečky rychle zmizí. Nebojte se experimentovat s domácími prostředky. Ne všechno, co je k jídlu, musí být používáno pouze v kuchyni.