Domácí metody v péči o řasy ženám ušetří desetitisíce. Metody byly v době karantény velkým hitem

Husté, dlouhé a krásné řasy jsou snem každé ženy. Mnohé neváhaly utrácet i desetitisíce za návštěvu kosmetických salonů, kde se svěřily do péče zkušené kosmetičky. Koronavirus ale způsobil, že se mnoho žen muselo naučit pečovat o sebe ve svých koupelnách, bez využití profi výbavy. A jak to dopadlo? Lépe, než si mnohé myslely. Řada žen je stále krásných a v peněžence mají díky úspoře podstatně více peněz.

Existuje mnoho cest

Je řada metod a postupů, jak dosáhnout dokonalých řas. A ne vždy je nutné chodit do specializovaných salonů.  Jak tedy zlepšit stav našich řas, které v tuto chvíli připomínají spíše jemné chmýří? Podívejte na naše tipy, které vám zaručí opět krásné řasy bez zbytečných zásahů kosmetiček.

Čemu se rozhodně vyhnout? Zejména tyto věci nikdy se svými řasami nedělejte:

  • nikdy nezapomínejte na odlíčení
  • nenalepujte si umělé řasy, ničí to ty vaše
  • nepoužívejte levné a nekvalitní řasenky
Zdroj obrázku: Pixabay

Vyhněte se stresu a zbytečné únavě

Ano, i na řasy dopadá váš psychický stav. Jak se lidově říká — ve zdravém těle je zdravý duch. A to platí i pro vaše řasy. Důkazem jsou chvíle, kdy máte ve vašem životě stresové období plné bezesných nocí a stresu. V takovém okamžiku mají řasy tendenci vypadávat a snižovat svou kvalitu. Naopak při zdravém životním stylu plného pozitivní energie i myšlenek budou i vaše řasy plné života.

Další metodou, jak dosáhnou krásného pohledu s hustými řasami, je správné a důkladné odličování. Prvním důležitým faktem je pečlivost! nikdy nezapomínejte večer na odlíčení vaší pleti. Pokud řasenku necháte na svých řasách přes noc, pak tato kosmetika zatíží řasy, které později ztratí výživu a odpadnou. Důležitá je také technika odličování. Namísto krouživých pohybů, které ženy často na svou pleť používají, jen jemně přitlačte vatový tampon s odličovací vodou na víčko a vyčkejte, než se dekorativní kosmetika úplně rozpustí, Poté ji smyjete jemným tahem a nezničíte přitom žádnou z řas.

Důležitá je také správná strava. Pro vyživené řasy se doporučuje zvýšit hladinu zinku, železa, ale také vitamínů A, D, B a E nebo zařadit do jídelníčku potraviny s omega 3 mastnými kyselinami. 

Zdroj: https://www.femina.in/beauty/home-remedies-for-thick-and-long-lashes-69322.html