Bamboo Sticks Bottle With Scented Candles Open Book Wooden Tray Bed Closeup Home Aroma Aromatherapy

Domácí osvěžovač vzduchu si může vyrobit každý. S oblíbenou vůní vydrží dlouho svěží

Cítíte v bytě zápach z vaření nebo zatuchlost? Řešením je osvěžovač vzduchu, ale značkové výrobky včetně náplní bývají drahé a často málo účinné. Nač utrácet další peníze za nové, když si můžete snadno doma pomocí běžně dostupných ingrediencí vyrobit vlastní podle svých preferencí, které nadto fungují lépe než kupované? Provoněný domov nemusí být snem, ale skutečností. V každé místnosti si navíc můžete užívat jinou vůni, výroba je totiž tak snadná, že ji zvládne úplně každý!

Provoněný domov

Koupený osvěžovač vzduchu po pár dnech vyschne a můžete jít pro nový? Netřeba utrácet peníze navíc, ingredience na výrobu domácího jsou za pár korun, nadto tento vydrží dokonce celý měsíc. Vyrábí se pouze ze tří hlavních ingrediencí, které jsou běžně dostupné v obchodech, stačí se proto pustit do práce.

Ingredience

Co budete na přípravu domácího osvěžovače vzduchu potřebovat? Připravte si:

  • 2 sklenice vody,
  • 1 balení želatiny,
  • 1 lžíci soli,
  • 10 kapek potravinářského barviva podle preferencí,
  • 30 kapek libovolného esenciálního oleje,
  • 1 lžíci vodky.
Zdroj obrázku: Freepik

Příprava

Jednu sklenici vody nalijte do hrnce a přiveďte ji k varu, poté vsypejte sáček želatiny a míchejte pomocí vařečky, aby se dokonale rozpustila.

Nyní vlijte druhou sklenici vody, přisypejte lžíci soli a přidejte vybrané potravinářské barvivo. Poté promíchejte a přidejte esenciální vonné oleje. Na úplný závěr přidejte lžíci vodky, ta funguje jako konzervační činidlo a prodlužuje životnost osvěžovače vzduchu.

Horkou želatinu nalijte do zdobených a vymytých sklenic, můžete použít i nevšední nádoby, jako jsou vydlabané půlky pomerančů a grapefruitů nebo skleněné krychle. Po několika hodinách želatina ztuhne, poté stačí položit osvěžovač dle potřeby na poličku, krbovou římsu nebo do otevřené skříně.

Domácí osvěžovač vzduchu můžete přizdobit různými přírodními dekoracemi nebo třpytkami, které lze přidat do želatiny.

Zdroj: https://www.quickanddirtytips.com/house-home/diy/how-to-make-your-home-and-everything-in-it-smell-good