Nachlazeni

Domácí sirup nabitý vitamíny vás zbaví nachlazení a postaví znovu na nohy

Každá domácnost má svůj vlastní recept na nachlazení. Většinou bývá levný, rychlý na přípravu a vysoce efektivní. Další výhodou je absence chemikálií. Pokud byste chtěli vyzkoušet nový recept nebo stále nemůžete najít ten správný, vyzkoušejte směs známou jako domácí antibiotikum. Je antibakteriální, protizánětlivá a posiluje imunitu.

Z čeho se vyrábí?

Jedná se vlastně o domácí sirup vyrobený ze zázvoru, medu, kurkumy a grapefruitu nebo jiných citrusů (například citronu nebo pomeranče). Na rozdíl od cibulového sirupu je tento chuťově příjemný, účinky jsou ale velmi podobné. Pro posílení imunity se doporučuje pít ho jednou až dvakrát denně, při nachlazení pak dávku zvýšit na dvě až tři sklenice denně.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud budete sirup vyrábět z grapefruitu, myslete na to, že toto ovoce může způsobit kontraindikaci s některými léky. Proto sirup pijte dvě hodiny před nebo po užití léků. Co budete na výrobu sirupu potřebovat?

  • 1 citron,
  • 2 grapefruity,
  • 1 stroužek česneku,
  • 5 lžic medu,
  • 3 cm oloupaného oddenku zázvoru,
  • 2 menší oddenky kurkumy.
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak sirup připravit?

Citron a grapefruit omyjte, oloupejte a případně odstraňte jadérka. Pak ovoce nakrájejte nebo natrhejte na menší kousky. Kurkumu a zázvor oloupejte, následně je umyjte a nakrájejte na kostičky. Všechny ingredience vložte do výkonného mixéru a zalijte půl litrem čisté vody. Rozmixujte do homogenní hmoty. Výsledný sirup by měl být hladký, ale hutný. V lednici tento sirup vydrží až tři dny.

Grapefruit je výborným zdrojem vitamínu C, který zmírňuje příznaky nachlazení a podporuje imunitní systém. Eliminuje toxické látky v organismu a přispívá ke snížení rizika vzniku ledvinových kamenů. Med kromě příjemné chuti dodává koktejlu antibiotické vlastnosti. Snižuje příznaky kašle a bolesti v krku. Česnek je rovněž přírodní antibiotikum, podporuje imunitu a pomáhá v boji s nachlazením.

Zdroj: https://www.goodlifeeats.com/homemade-cough-syrup/